Projektowanie graficzne – studia I stopnia, niestacjonarne, zaoczne

• Przygotowanie

Kurs przygotowawczy

Zajęcia rozpoczynają się w październiku i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w budynkach ASP. Program obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, wiedzy o sztuce i projektowaniu oraz specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do poszczególnych kierunków studiów.
    Kurs przygotowawczy

Konsultacje

Na wszystkich kierunkach ASP w Katowicach odbywają się bezpłatne konsultacje dla osób chcących zdawać do ASP w Katowicach. Zapraszamy do zwiedzenia pracowni, porozmawiania o tym jak przygotować się do egzaminów, oraz do pokazania swoich prac. Konsultacji oraz korekty prac udzielać będą pedagodzy ASP w swoich pracowniach.
    Harmonogram konsultacji

• Rekrutacja

22 maja – 11 czerwca 2017 / I tura rekrutacji – rejestracja elektroniczna

Podanie o przyjęcie na studia

Podanie o przyjęcie na studia należy przesłać podpisane i zeskanowane na adres mailowy: rekrutacja.pg@asp.katowice.pl

Dostarczanie dokumentacji

13 czerwca – 12 lipca 2017 roku
    / dostarczenie dokumentów w formie papierowej
    I tura rekrutacji

do 12 lipca 2017
    /dostarczenie oryginału świadectwa dojrzałości przez kandydatów którzy zdali egzamin dojrzałości w 2017

28 sierpnia – 11 września 2017
    /dostarczenie dokumentów w formie papierowej
    II tura rekrutacji

ul. Koszarowa 19
    pokój 008

Po rejestracji elektronicznej należy dostarczyć następujące dokumenty:

1. Teczka z dokumentami.
    2. Wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy /podanie o przyjęcie na studia/.
    3. Kserokopia świadectwa dojrzałości, potwierdzona przez ASP w Katowicach na podstawie oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu okazanego świadectwa. Kandydaci, którzy zdają egzamin dojrzałości w 2017 r. rejestrując dokumenty dołączają zaświadczenie szkoły o przystąpieniu do egzaminu dojrzałości w roku 2017.
    4. Trzy kolorowe, aktualne fotografie o wymiarze 35 mm x 45mm, bez nakrycia głowy, na jasnym tle
    5. Uwierzytelniona przez ASP w Katowicach kserokopia dowodu osobistego, w przypadku cudzoziemców uwierzytelniona przez uczelnię kserokopia innego dokumentu tożsamości/paszportu, karty pobytu, Karty Polaka/
    6. Potwierdzenie wniesionej opłaty egzaminacyjnej
    7. Kandydaci niepełnosprawni przedstawiają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o inwalidztwie.

Przed rejestracją bezpośrednią na studia.

Wysokość opłaty

100 zł

Kandydaci na studia niestacjonarne wnoszą opłatę egzaminacyjną na konto: w ING Banku Śląskim SA z siedzibą w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34, 40-086 Katowice o numerze PL 09 1050 1214 1000 0023 6070 5533

• Egzamin

I etap

13 – 14 lipca 2017 roku / I tura
    12 – 14 września 2017 roku / II tura

Forma

Prezentacja dorobku plastycznego oraz rozmowa kwalifikacyjna

Egzamin składa się z:

• prezentacji prac plastycznych, domowych /dorobku plastycznego –przegląd samodzielnie wykonanych prac malarskich, rysunkowych, szkiców, fotografii, prac multimedialnych i projektowych – podpisanych imieniem i nazwiskiem, w liczbie nieprzekraczającej 20 sztuk (0 – 15 pkt)
    • rozmowy kwalifikacyjnej –dotyczy zagadnień związanych z zainteresowaniami i wiedzą kandydatów, dotyczącą kierunku studiów oraz zagadnień związanych z kulturą i sztuką (0 – 25 pkt)

Minimalna liczba punktów do zaliczenia postępowania kwalifikacyjnego to 15 punktów, w tym:

• minimum 5 pkt. za prezentację prac plastycznych domowych/ dorobku plastycznego;
    • minimum 10 pkt. za rozmowę kwalifikacyjną.

• Wyniki

17 lipca 2017 / I tura
    15 września 2017 / II tura

Tablica ogłoszeń
    Dziekanat Wydziału Projektowego
    ul. Koszarowa 19

O przyjęciu na pierwszy rok studiów niestacjonarnych decyduje kolejność miejsc, ustalona na podstawie wyników konkursowego egzaminu wstępnego. Kandydaci na studia, którzy nie uzyskali ocen pozytywnych ze wszystkich części egzaminu wstępnego i nie uzyskali minimalnej liczby punktów nie mogą być przyjęci na pierwszy rok studiów niestacjonarnych I stopnia.