Projektowanie graficzne – studia II stopnia, niestacjonarne, zaoczne

• Przygotowanie

Kurs przygotowawczy

Zajęcia rozpoczynają się w październiku i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w budynkach ASP. Program obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, wiedzy o sztuce i projektowaniu oraz specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do poszczególnych kierunków studiów.
    Kurs przygotowawczy

Konsultacje

Na wszystkich kierunkach ASP w Katowicach odbywają się bezpłatne konsultacje dla osób chcących zdawać do ASP w Katowicach. Zapraszamy do zwiedzenia pracowni, porozmawiania o tym jak przygotować się do egzaminów, oraz do pokazania swoich prac. Konsultacji oraz korekty prac udzielać będą pedagodzy ASP w swoich pracowniach.
    Harmonogram konsultacji

• Rekrutacja

22 maja – 11 czerwca 2017 roku

Podanie o przyjęcie na studia

Podanie o przyjęcie na studia należy przesłać podpisane i zeskanowane na adres mailowy: rekrutacja.pg@asp.katowice.pl

Dostarczanie dokumentacji

13 czerwca – 12 lipca 2017 / I tura
    28 sierpnia – 11 września 2017 / II tura

ul. Koszarowa 19
    pokój 008

Po rejestracji elektronicznej należy dostarczyć następujące dokumenty:

1. Teczka z dokumentami.
    2. Wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy /podanie o przyjęcie na studia/.
    3. Kserokopia świadectwa dojrzałości, potwierdzona przez ASP w Katowicach na podstawie oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu okazanego świadectwa. Kserokopia dyplomu magistra, dyplomu licencjata, dyplomu inżyniera potwierdzona przez ASP w Katowicach na podst. oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu okazanego dyplomu.
    4. Trzy kolorowe, aktualne fotografie o wymiarze 35 mm x 45mm, bez nakrycia głowy, na jasnym tle
    5. Uwierzytelniona przez ASP w Katowicach kserokopia dowodu osobistego, w przypadku cudzoziemców uwierzytelniona przez uczelnię kserokopia innego dokumentu tożsamości/paszportu, karty pobytu, Karty Polaka/
    6. Potwierdzenie wniesionej opłaty egzaminacyjnej
    7. Kandydaci niepełnosprawni przedstawiają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o inwalidztwie.

Przed rejestracją bezpośrednią na studia.

Wysokość opłaty

100 zł

Kandydaci na studia niestacjonarne wnoszą opłatę egzaminacyjną na konto: w ING Banku Śląskim SA z siedzibą w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34, 40-086 Katowice o numerze PL 09 1050 1214 1000 0023 6070 5533

• Egzamin

I etap

13 – 14 lipca 2017 roku / I tura
    12 – 14 września 2017 / II tura

Forma

Przegląd prac z udziałem kandydata

I etap egzaminu wstępnego to przegląd prac projektowo–artystycznych z udziałem kandydata.
    Maksymalna liczba punktów za przegląd prac: 15 punktów.

Prezentacja własnego dorobku projektowego w formie portfolio. Portfolio powinno mieć wersję papierową i elektroniczną oraz powinno zawierać pracę dyplomową licencjacką/inżynierską/magisterską. Prace powinny dać możliwość oceny przygotowania kandydata w zakresie opanowania narzędzi warsztatu projektowego.

Kryteria oceny obejmują:
    1. ocenę projektu graficznego portfolio pod kątem jakości edytorskiej, doboru kroju pisma, układu typograficznego, layoutu publikacji, jakości reprodukcji
    2. ocenę zawartości dorobku ocenie będą podlegać takie elementy jak: adekwatność projektu do tematu, jakość typografii, jakość graficzna.
    Oceniane będą następujące obszary:

• grafika edytorska i typografia
    • multimedia i fotografia
    • inne (np. rysunki, malarstwo, grafika, szkicownik)
    • praca licencjacka, inżynierska, magisterska (część praktyczna i skrót części teoretycznej).

Rozmowa kwalifikacyjna oraz przedstawienie zagadnień projektowych, będących planowanym obszarem studiów. Koncentruje się wokół zagadnień związanych z zainteresowaniami i wiedzą kandydatów, odpowiadającymi wiedzy, jaką posiada absolwent studiów pierwszego  stopnia, a dotyczącej kierunku studiów oraz zagadnień, związanych z kulturą i sztuką. Prezentacja zagadnień projektowych przedstawiona w formie ustnej, powinna być uzupełniona formą elektroniczną, a czas jej trwania nie dłuższy niż 15 minut.

Za tę część egzaminu można otrzymać maksymalnie 25 punktów.

Minimalna liczba punktów do zdania egzaminu wstępnego to 15 punktów, w tym:

•  minimum 5 pkt. za prezentację dorobku projektowo-artystycznego;
    •  minimum 10 pkt. za rozmowę kwalifikacyjną.

• Wyniki

17 lipca 2017 / I tura
    15 września 2017 / II tura

Tablica ogłoszeń
    Dziekanat Wydziału Projektowego
    ul. Koszarowa 19

Ogłoszenie wyników egzaminu wstępnego – lista osób przyjętych i nieprzyjętych na studia w I i II turze zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń w budynku przy ul. Koszarowej 19 /Dziekanat Wydziału Projektowego. O przyjęciu na pierwszy rok studiów niestacjonarnych decyduje kolejność miejsc, ustalona na podstawie wyników konkursowego egzaminu wstępnego. Kandydaci na studia, którzy nie uzyskali ocen pozytywnych ze wszystkich części egzaminu wstępnego i nie uzyskali minimalnej liczby punktów nie mogą być przyjęci na pierwszy rok studiów niestacjonarnych II stopnia.