Wzornictwo – studia I stopnia, niestacjonarne

Kurs przygotowawczy

Sobota i niedziela

ul. Raciborska 50

Zajęcia rozpoczynają się w październiku i będą odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w budynkach ASP. Program obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, wiedzy o sztuce i projektowaniu oraz specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do poszczególnych kierunków studiów.
    Więcej informacji o kursie przygotowawczym

Konsultacje

Na wszystkich kierunkach ASP w Katowicach odbywają się bezpłatne konsultacje dla osób chcących zdawać do ASP w Katowicach. Zapraszamy do zwiedzenia pracowni, porozmawiania o tym jak przygotować się do egzaminów, oraz do pokazania swoich prac. Konsultacji oraz korekty prac udzielać będą pedagodzy ASP w swoich pracowniach.
    Więcej informacji o konsultacjach

• Rekrutacja

27.08 - 10.09.2018

Zgodnie z uchwałą nr 14/2017 (par. 8)

Elektroniczna rejestracja kandydatów w systemie rekrutacji online http://rekrutacja.asp.katowice.pl

Osobiste  konto kandydata jest wyposażone w skrzynkę odbiorczą, na które kandydat będzie otrzymywać szczegółowe informacje od sekretarza Komisji Rekrutacyjnej Kierunku dotyczące godziny i miejsca egzaminu wstępnego. Ponadto kandydat w swoim profilu będzie miał do pobrania oświadczenie ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych wymaganych w procesie rekrutacji oraz ankietę osobową kandydata na studia. Kandydaci legitymujący się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności podlegają takim samym zasadom rekrutacji jakie obowiązują każdego, kto ubiega się o przyjęcie na wybrany kierunek. Do końca rejestracji online kandydaci powinny złożyć w Dziekanacie Wydziału Projektowego orzeczenie o stopniu i rodzaju  niepełnosprawności. ASP w Katowicach postara się uwzględnić potrzeby kandydatów, którzy są osobami niepełnosprawnymi.

Dostarczanie dokumentacji

pokój 008

Dokumenty zgodnie z uchwałą rekrutacyjną nr 14/2017 (par. 8)

Kandydaci na studia wnoszą opłaty na konto indywidualne.

• Egzamin

I etap

12 - 13.09.2018

Forma

Prezentacja dorobku plastycznego oraz rozmowa kwalifikacyjna

Egzamin składa się z dwóch części:

• Prezentacji prac plastycznych, domowych/dorobku plastycznego – przegląd samodzielnie wykonanych prac malarskich, rysunkowych, szkiców, fotografii, prac multimedialnych  i projektowych – podpisanych  imieniem i nazwiskiem, w liczbie nieprzekraczającej 20 sztuk (0 – 15 pkt)
    • Rozmowy kwalifikacyjnej – dotyczy zagadnień związanych z zainteresowaniami i wiedzą kandydatów, dotyczącą kierunku studiów oraz zagadnień związanych z kulturą i sztuką (0 – 25 pkt)

Minimalna liczba punktów do zaliczenia postępowania kwalifikacyjnego to 15 punktów, w tym:

• minimum 5 pkt. za prezentację prac plastycznych  domowych/ dorobku plastycznego;
    • minimum 10 pkt. za rozmowę kwalifikacyjną.

• Wyniki

17.09.2018 godz. 14.00

Tablica ogłoszeń
    Dziekanat Wydziału Projektowego
    Tablica ogłoszeń
    ul. Raciborska 37

O przyjęciu na pierwszy rok studiów niestacjonarnych decyduje kolejność miejsc, ustalona na podstawie wyników konkursowego egzaminu wstępnego.

Kandydaci na studia, którzy nie uzyskali ocen pozytywnych, określonych minimum punktów z egzaminu wstępnego, nie mogą być przyjęci na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia.