2017

Wzornictwo – studia I stopnia, niestacjonarne – II tura – rekrutacja bezpośrednia: 28 sierpnia – 11 września 2017 r.

• Przygotowanie

Kurs przygotowawczy

Sobota i niedziela

ul. Raciborska 50

Zajęcia rozpoczynają się w październiku i będą odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w budynkach ASP. Program obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, wiedzy o sztuce i projektowaniu oraz specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do poszczególnych kierunków studiów.
    Więcej informacji o kursie przygotowawczym

Konsultacje

Na wszystkich kierunkach ASP w Katowicach odbywają się bezpłatne konsultacje dla osób chcących zdawać do ASP w Katowicach. Zapraszamy do zwiedzenia pracowni, porozmawiania o tym jak przygotować się do egzaminów, oraz do pokazania swoich prac. Konsultacji oraz korekty prac udzielać będą pedagodzy ASP w swoich pracowniach.
    Więcej informacji o konsultacjach

• Rekrutacja

22 maja – 11 czerwca 2017

II tura rekrutacji – rejestracja elektroniczna nie jest wymagana

Podanie o przyjęcie na studia

Podanie o przyjęcie na studia należy przesłać podpisane i zeskanowane na adres mailowy: rekrutacja.w@asp.katowice.pl

Dostarczanie dokumentacji

13 czerwca – 12 lipca 2017 / I tura
    28 sierpnia – 11 września 2017 / II tura

pokój 008

Podczas rekrutacji bezpośredniej należy dostarczyć do następującą dokumentację:

1. Teczka z dokumentami.
    2. Wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy /podanie o przyjęcie na studia/.
    3. Kserokopia świadectwa dojrzałości, potwierdzona przez ASP w Katowicach na podstawie oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu okazanego świadectwa. Kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej, potwierdzona przez ASP w Katowicach na podstawie oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu okazanego świadectwa.
    4. Trzy kolorowe, aktualne fotografie o wymiarze 35 mm x 45mm, bez nakrycia głowy, na jasnym tle
    5. Uwierzytelniona przez ASP w Katowicach kserokopia dowodu osobistego, w przypadku cudzoziemców uwierzytelniona przez uczelnię kserokopia innego dokumentu tożsamości/paszportu, karty pobytu, Karty Polaka/ 5. Potwierdzenie wniesionej opłaty egzaminacyjnej
    6. Kandydaci niepełnosprawni przedstawiają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o inwalidztwie 7. Laureaci Olimpiady Artystycznej stopnia centralnego, Sekcja Plastyki – kserokopia zaświadczenia wydanego przez Komitet Główny Olimpiady Artystycznej
    7. Laureaci Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z roku 2016 przedstawiają wynik potwierdzony protokołem jury. Kandydaci, którzy zdają egzamin dojrzałości w 2017 roku, rejestrując dokumenty, dołączają zaświadczenie szkoły o przystąpieniu do egzaminu dojrzałości w roku 2017.
    8. Laureaci Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z roku 2016 przedstawiają wynik potwierdzony protokołem jury.
    9. Kandydaci, którzy zdają egzamin dojrzałości w 2017 roku, rejestrując dokumenty, dołączają zaświadczenie szkoły o przystąpieniu do egzaminu dojrzałości w roku 2017.

Wysokość opłaty

Kandydaci na studia wnoszą opłaty na konto:
    w ING Banku Śląskim SA z siedzibą w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34, 40-086 Katowice o numerze
    PL 84 1050 1214 1000 0007 0000 7826

• Egzamin

I etap

13 – 14 lipca 2017 / I tura
    12 – 14 września 2017 / II tura

Forma

Prezentacja dorobku plastycznego oraz rozmowa kwalifikacyjna

Egzamin składa się z dwóch części:

• Prezentacji prac plastycznych, domowych/dorobku plastycznego – przegląd samodzielnie wykonanych prac malarskich, rysunkowych, szkiców, fotografii, prac multimedialnych  i projektowych – podpisanych  imieniem i nazwiskiem, w liczbie nieprzekraczającej 20 sztuk (0 – 15 pkt)
    • Rozmowy kwalifikacyjnej – dotyczy zagadnień związanych z zainteresowaniami i wiedzą kandydatów, dotyczącą kierunku studiów oraz zagadnień związanych z kulturą i sztuką (0 – 25 pkt)

Minimalna liczba punktów do zaliczenia postępowania kwalifikacyjnego to 15 punktów, w tym:

• minimum 5 pkt. za prezentację prac plastycznych  domowych/ dorobku plastycznego;
    • minimum 10 pkt. za rozmowę kwalifikacyjną.

Ogłoszenie wyników I etapu

17 lipca 2017 /I tura
    15 września 2017 roku / II tura

Dziekanat Wydziału Projektowego
    ul. Raciborska 37

Ogłoszenie wyników egzaminu wstępnego oraz lista osób przyjętych i nieprzyjętych na studia.

• Wyniki

Dziekanat Wydziału Projektowego
    ul. Raciborska 37

O przyjęciu na pierwszy rok studiów niestacjonarnych decyduje kolejność miejsc, ustalona na podstawie wyników konkursowego egzaminu wstępnego.

Kandydaci na studia, którzy nie uzyskali ocen pozytywnych, określonych minimum punktów z egzaminu wstępnego, nie mogą być przyjęci na pierwszy rok studiów pierwszego stopnia.