Aktualności 03.03.2022

5. Edycja warsztatów Design na BezTydzień

„Beztydzień” w gwarze śląskiej oznacza dni powszednie. Design na BezTydzień to warsztaty organizowane przez Wydział Projektowy ASP w Katowicach, podczas których projektowanie towarzyszy uczestnikom od poniedziałku do piątku, a studenci biorą udział w warsztatach prowadzonych przez ekspertów zewnętrznych, wykładowców akademickich lub organizowanych przez społeczność studencką, koła naukowe.

5. Edycja Desingu na BezTydzień jest niezwykła, wyjątkowa, ponieważ program w tym roku był współtworzony ze studentami 2. i 3. roku. W murach uczelni będzie jeszcze bardziej gwarnie i projektowo, a wiosenna aura, będzie sprzyjać dobrej atmosferze i integracji. Chcemy być razem, dlatego oprócz warsztatów dedykowanych poszczególnym grupom, zaplanowane są również wykłady otwarte oraz specjalnie przygotowana przez studentów strefa chillu, pracy i spotkań (sala 007, Koszarowa 19).

Program
Dla studentów 1. roku (I stopnia) plan warsztatów przygotowała dr hab. Anna Kmita i dr Magdalena Nazarkiewicz – będą warsztaty z kaligrafii, rysunku prezentacyjnego, działań konstrukcyjnych i projektowania komiksów.

Dla 2. i 3. roku (I stopnia) plan warsztatów przygotowali sami studenci. Ujęto w nim niezwykłe spotkania, warsztaty z udziałem znakomitych ekspertów, m.in. Roberta Olesia, Marcina Wysockiego, Piotra Welka, Kamila Łabanowicza. Warte uwagi są warsztaty z dekoracji talerzy, prowadzone przez Bogdana Kosaka, które będą okazją nie tylko do poznania technik zdobniczych, ale również do wsparcia mieszkańców Ukrainy poprzez podarowanie swojego „warsztatowego” talerza na licytację.

Studenci II stopnia natomiast skupia się na poszerzaniu nieoczywistych kompetencji projektowych – w obszarze kodowania, modelowania algorytmicznego, multimediów, design systemów.

Program jest uzupełniony również o akcenty integracji, wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy studentami a wiosenną oprawę graficzną i przejrzystą formę harmonogramu przygotowali studenci 3 roku Projektowania graficznego razem z Waldkiem Węgrzynem z Pracowni projektowania informacji wizualnej. Ogromne podziękowania i ukłony!

Zapoznaj się z harmonogramem i zaplanuj swój tydzień warsztatowy!

harmonogram warsztatów

Pełna informacja o wydarzeniu: https://asp.katowice.pl/uczelnia/wydarzenia/design-na-beztydzien