Aktualności 17.11.2022

Mischa Kuball – wykład i warsztaty

Wykład oraz autorskie oprowadzanie po wystawie w czwartek 17 listopada w Galerii BWA, początek o godz. 13.00. Warsztaty w piątek 18 listopada w LORI w budynku przy ul. Raciborskiej 50, 11:00-13.00.

Mischa Kuball urodził się w 1959 r. Düsseldorfie, gdzie nadal mieszka i tworzy. Jest Jednym z czołowych niemieckich artystów konceptualnych. Twórca rozbudowanych instalacji, realizuje prace site-specific na całym świecie, które często pozostają w ścisłej relacji z architekturą i przestrzenią publiczną. Artysta zaabsorbowany fenomenem światła, buduje sytuacje artystyczne korzystając z reflektorów, kul świetlnych, folii lustrzanych, projektorów. W kontekście prac Mischy Kuballa często przywołuje się alegorie świata rzeczywistego i świata idei z jaskini Platona czy kantowskie teorie, które wiążą światło i jasność z moralnością i etyką. Od 2007 roku Kuball jako jedyny w Niemczech posiada tytuł profesora sztuki w przestrzeni publicznej, który uzyskał w Akademii Sztuk Medialnych KHM w Kolonii /KHM Kunsthochschule für Medien Köln/, a także jest profesorem nadzwyczajnym sztuki medialnej w Wyższej Szkole Wzornictwa ZKM w Karlsruhe / Hochschule für Gestaltung / ZKM, Karlsruhe.

Wydarzenie realizowane dzięki festiwalowi Ars Cameralis.

Informacje o zapisach przesłane na skrzynki mejlowe osób studiujących i pracujących w uczelni.