Aktualności 05.12.2022

Warsztaty dla studentów studiów magisterskich Wydziału Projektowego

Poznajcie program warsztatów realizowanych w semestrze zimowym!

Inkluzywnie czyli jak? – projektowanie wystaw, uwzględniające potrzeby różnych odbiorców – możliwości poznawcze, ruchowe, sensoryczne czy kulturowe
Aleksandra Grabowska – koordynatortka projektów wystawienniczych, aktualnie pracuje w Muzeum Historii Polski, w swojej pracy szczególną uwagę zwraca na rozwiązania włączające poszczególnych uczestników m.in. OzN, osób ze spektrum autyzmu, głuchych, niewidomych, „innych” kulturowo.

Magisterelektronik – podstawy elektroniki, eksperymenty z zakresu hardware-hacking i tworzenia interaktywnych układów generujących
Biuro Dźwięku: Jan Dybała – pracuje w przestrzeniach łączących dźwięk i/lub języki wizualne, realizował prace audiowizualne, projekty identyfikacji wizualnej, scenografie i oświetlenie sceniczne m.in. dla: Festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2008–2022, ElektroKlub 2016-2022, Ars Cameralis Festival, Warsaw Electronic Festival, Media Biennale WRO, NOSPR, Art+Bits Festival, Medialab Katowice, Unsound Festival, Uniwersytet Śląski.

Piotr Ceglarek – twórca multimedialny, autor interaktywnych instalacji audio-wizualnych m.in dla Street Art Festiwal, Festiwalu Filmów Kultowych, Zollverein – ExtraSchicht (Niemcy), Art+bits, Medialab Katowice, Tauron Nowa Muzyka, Poolloop Festival (Szwajcaria).

Move that type – typografia w ruchu
Mohammadali Sharifian Dorcheh – UI/UX designer, specjalizujący się w projektowaniu produktów cyfrowych, time-based media, eksperymentujący z kinetyczną typografią i motion graphics.

Firma bez tajemnic – jak skutecznie i efektywnie wykorzystać funkcjonalności jednego z najbardziej popularnych narzędzi do budowania interaktywnych prototypów produktów cyfrowych
Patrycja Paprotny – UX/UI designerka w katowickim oddziale firmy Etteplan. Odpowiada za realizację badań z użytkownikami, prototypowanie i testowanie rozwiązań oraz przygotowanie finalnych projektów dla developmentu. Od ponad 5 lat tworzy design systemy dla aplikacji mobilnych i webowych.

Domowe Biuro – rola światła, akustyki i pobudzania zmysłów
mgr inż. Dominika Wyderska – architekta wnętrz przestrzeni biurowych, usługowych, wystawienniczych i prywatnych; główna koordynatorka zespołu architektów w firmie NSG TM, autorka projektów wnętrz Showroomów Nowy Styl w Polsce i Europie.

Projektowanie instrukcji w kontekście zasad dostępnego projektowania dokumentów i treści
Ewa Stopa-Pielesz, projektantka komunikacji wizualnej, autorka publikacji m.in. Corporate Design, czyli jak sprawić, by estetyka pracowała na sukces firmy; Estetyka w typografii wobec postulatu czytelności.

Chcę aby tak było – manifest,  na temat potrzebnych zmian w otaczającej nas rzeczywistości
Piotr Muschalik – zajmuje się fotografią kreacyjną i dokumentalną; interesuje go fotografia jako medium plastyczne, które jest polem eksperymentów formalnych i warsztatowych.