Agrafa 2017 - konferencja i konkurs
Aktualności 05.04.2017

Agrafa 2017 - konferencja i konkurs

Międzynarodowy Konkurs Studenckiej Grafiki Projektowej Agrafa jest prezentacją najnowszych dokonań szeroko pojmowanego projektowania graficznego. Od identyfikacji wizualnej, poprzez animacje do krojów pisma. W tym roku konkursowi towarzyszy konferencja, podczas której sprawdzmy jakie są postawy projektantów wobec wyzwań codzienności.

Konkurs
Przegląd ma na celu konfrontację programów nauczania poszczególnych uczelni artystycznych i projektowych, przedstawienie różnorodnych postaw twórczych oraz wyłonienie najbardziej oryginalnych, nowatorskich i inspirujących rozwiązań. Do pierwszego etapu konkursu Agrafa zgłoszona została rekordowa liczba prac, 513. Łącznie zarejestrowało się i wysłało swoje prace 386 uczestników. W drugim etapie Jury w składzie: Ewa Satalecka, Matylda Sałajewska, Cyrus Highsmith, Marcel Bencik, Ilya Navumenka dokonało preselekcji i w głosowaniu online wskazało 118 prac. Podczas obrad, które odbyły się 24.02.2017 roku, Jury zakwalifikowało do wystawy 66 prac, przyznało 3 regulaminowe nagrody oraz 6 wyróżnień honorowych. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas wernisażu 7 kwietnia 2017, o godz. 19:00 w Sali Otwartej ASP w Katowicach ul. Raciborska 50. Wystawie będzie towarzyszył katalog.

Konferencja
W kolejnej odsłonie międzynarodowej konferencji projektowej Agrafa 2017 Attitudes chcemy sprawdzić jakie są postawy projektantów wobec wyzwań codzienności. Z wachlarza sposobów postępowania postaramy się wyłowić to, co jest wartością. Poszukamy cech wspólnych, takich jak potrzeba dzielenia się i zaangażowanie, pokażemy wagę motywacji i poczucia odpowiedzialności, siłę indywidualnego podejścia i rzetelności. Czasem będzie to dążenie do równości, a czasem odwaga podejmowania trudnych tematów.

Warsztaty dla profesjonalistów
5—6.04 | 9.00–18.00
Skuteczna Komunikacja
prowadząca – Agnieszka Dunaj
Skuteczna komunikacja. Co czyni komunikację skuteczną, jak w komunikacji odbierają nas inni, jakie są nasze atuty i ograniczenia, jak się rozwijać komunikacyjnie? Na te pytania pomoże odpowiedzieć warsztat „Skuteczna komunikacja”. Jego uczestnicy poznają także język perswazji i nauczą się go efektywnie używać, zdobędą umiejętność budowania asertywnych komunikatów i radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych.

Warsztaty dla studentów
5—6.04 | 9.00–18.00
Komunikacja i współpraca
prowadząca – Martyna Broda
Celem warsztatu jest wzmocnienie kompetencji interpersonalnych w kierunku komunikacji, w szczególności budowania współpracy z innymi, porozumienia zarówno w zespole jak i w relacjach zawodowych oraz osobistych. Dzięki warsztatowi nauczysz się dopasowywać komunikat do różnych stylów osobowości współpracowników. Poznasz swój wiodący styl komunikacji co pomoże ci również w autoprezentacji. Nauczysz się budować porozumienie i twórcze efekty w zespole, a także unikać barier i zakłóceń w komunikacji z innymi aby współpraca była bardziej efektywna. Poznasz konkretne narzędzia komunikacyjne budujące porozumienie i dialog.

Więcej o wszystkich wydarzeniach tutaj

Agrafa 2017 - wyniki konkursu
 1 NAGRODA
Weronika Lipniewska
z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
za pracę „MIĘSO”

2 NAGRODA
Zuzanna Rogatty
z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu
za krój pisma „Rialto”

3 NAGRODA
Lucia Mlynčeková
z Akademii Sztuk Pięknych i Dizajnu w Bratysławie
za projekt wystawy „Ján H. Blicha”

oraz 6 wyróżnień honorowych:
Lena Achtelik
z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
za książkę „Obscure Dictionary”

Rachel Broaders
z Dún Laoghaire Instytutu Sztuki Dizajnu i Technologii (Irlandia)
za książkę „Space – Time: An Experimental Music Score for Philip Glass’ Einstein on the Beach”

Małgorzata Burkacka
z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach
za projekt „InMotion – Wspomaganie nauki tańca”

Luca Héjja
z Uniwersytetu Sztuki i Dizajnu Moholy-Nagy w Budapeszcie
za przewodnik „Lépten-Nyomon”

Ewa Najda
z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
za animację „Jamniczek Pętliczek”

Rafał Włodarek
za krój pisma „Don”

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do oglądania wystawy na ul. Raciborskiej 50 w Sali Otwartej ASP w Katowicach! Wystawa potrwa do 28 kwietnia.