Aktualności

Wszystkie działania związane ze współpracą ASP z zagranicznymi uczelniami artystycznymi w ramach programu ERASMUS+ organizuje i koordynuje Biuro Współpracy z Zagranicą w Dziale Nauczania. Program Erasmus+ umożliwia odbycie części studiów w uczelni partnerskiej lub praktyk zagranicznych. Student może otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych, a po spełnieniu wszystkich warunków zaliczenie zdobyte za granicą zostaje uznane przez uczelnię macierzystą.

Ogólne informacje na temat programu Erasmus+: http://erasmusplus.org.pl/dokumenty/szkolnictwo-wyzsze/

II NABÓR NA PRAKTYKI ZAGRANICZNE ERASMUS+ W ROKU 2017
Informujemy, że do piątku 31 marca 2017 można składać wnioski na wyjazd w celu odbycie praktyk w roku 2017. Osoby zainteresowane wyjazdem proszone są o poszukiwanie firm, instytucji, uczelni gotowych przyjąć praktykanta na okres 2 miesięcy w okresie pomiędzy 1 lipca a 30 września 2017.
ABSOLWENCI
Prawo do wyjazdu mają także tegoroczni absolwenci, pod warunkiem, że wezmą udział w rekrutacji w czasie trwania studiów. Absolwentów nie obowiązują wakacyjne ramy czasowe ale stypendium musi trwać minimum 2 miesiące i zakończyć się do 30 września 2017.
DOTYCHCZASOWI STYPENDYŚCI ERASMUS
W ramach programu Erasmus+ istnieje możliwość wyjazdu na studia i praktykę za granicą więcej niż jeden raz. Studenci mogą wyjeżdżać w celu odbycia części studiów lub na praktyki za granicą na okres nieprzekraczający 12 miesięcy w I i II cyklu studiów oraz 24 miesięcy na jednolitych studiach magisterskich.
STUDENCI NA KIERUNKU WZORNICTWO
Osoby zainteresowane odbyciem praktyk w duńskiej firmie http://holscherdesign.com/ (wizyta przedstawiciela tej firmy miała miejsce na ASP w grudniu 2016) proszone są o przygotowanie portfolio. Mile widziani studenci ostatniego roku kończący studia w marcu, mogący realizować praktykę poza terminem wakacyjnym.

PROCEDURA SKŁADANIA WNIOSKÓW
W terminie do 31.03.2017 należy złożyć w Dziale Nauczania /ul. Raciborska 37, pokój 015/ następujące dokumenty:
- formularz zgłoszeniowy dla studentów - wyjazd na praktyki (w załączniku)
- opinię pedagoga prowadzącego /dziekan, prodziekan, kierownik katedry, kierownik pracowni/
- portfolio w formie PDF do 10 MB na pendrivie lub CD