Aktualności 08.04.2021

Jasnowidze – wyróżnienie za pracę dyplomową

1063 projektów z 76 krajów, a wśród garstki wyróżnionych osoby, które niedawno ukończyły ASP w Katowicach.

Jury konkursu w składzie: Jutta Bauer, Romana Romanyszyn, Joanna Olech i Piotr Socha przyznało jedną nagrodę główną, w wysokości 2500 euro, trzy równorzędne wyróżnienia oraz jedno wyróżnienie specjalne.

Wyróżnienie specjalne, za oryginalną i ważną koncepcję, otrzymały Oliwia Michniewska i Paulina Szuścik. Jurorzy wyróżnili pracę dyplomową Zamigaj mi!. To seria gier i książeczek dla dzieci i rodziców do nauki polskiego języka migowego, Projekt to łączony dyplom licencjacki w Pracowni ilustracjiPracowni informacji wizualnej, promotorki: dr Anna Machwic i dr hab. Justyna Szklarczyk-Lauer.

– Choć projekt ten pod względem graficznym nie jest do końca satysfakcjonujący, zasługuje na wyróżnienie ze względu na oryginalną koncepcję. Idea autorek jest kompletna i logicznie uporządkowana – obejmuje serię książeczek i gier oraz aplikację do nauki polskiego języka migowego. To próba połączenia światów osób Głuchych i słyszących, zniwelowania bariery komunikacyjnej między niesłyszącymi dziećmi i słyszącymi rodzicami. Świetny, bardzo pożyteczny i merytorycznie dopracowany projekt do wspólnej, rodzinnej zabawy i nauki. Bez wątpienia zasługuje na dopracowanie i wydanie – uzasadnia swoją decyzję Jury.

Na wystawę zakwalifikowała się także:

• praca abslwentki Moniki Smetaniuk, dyplom licencjacki w Pracowni ilustracji, promotor dr Anna Machwic: Od Bieguna do Bieguna. Podróż wzdłuż południka 20*E. W poszukiwaniu zagrożonych gatunków, tekst: Monika Smetaniuk, Marcin Dąbrówka, ilustracje: Monika Smetaniuk, Polska,
  • praca absolwenta Zbigniewa Flakusa, Sznupanie z pieskiem.

Justyna Szklarczyk-Lauer

• doktor habilitowany