Międzynarodowy Konkurs na Eksperyment w Sztukach Wizualnych – Izabela Łęska nagrodzona
Aktualności 14.02.2018

Międzynarodowy Konkurs na Eksperyment w Sztukach Wizualnych – Izabela Łęska nagrodzona

W piątek, 9 lutego uroczyście otwarto wystawę laureatów i finalistów Międzynarodowego Konkursu na Eksperyment w Sztukach Wizualnych – "Próba 3". Wśród nagrodzonych jest Izabela Łęska, wykładowca ASP w Katowicach.

Wystawa jest zestawieniem starannie wyselekcjonowanych prac interdyscyplinarnych oraz wykonanych w tradycyjnym warsztacie podejmujących ryzyko, ingerencję lub zbiór działań o charakterze eksperymentu. Na wystawę zakwalifikowano 13 projektów. Do konkursu swoje prace zgłosiło 88 artystów z Polski, Niemiec, Rosji, USA.

NAGRODY:
Grand Prix – nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza oraz 10 000 zł otrzymała Ludmiła Kaczmarek za pracę pt. "AVANT_garde". Jury nagrodę przyznało za nawiązanie do najważniejszych tradycji polskiej awangardy i twórczą interpretację sztuki Władysława Strzemińskiego.

Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej Kalisza i 5 000 zł otrzymała Anna Palusińska za pracę pt. "Tożsamości". Uzasadnienie werdyktu: za próbę przemyślenia pamięci po Shoah, wyrażonej bez zniekształcenia obrazu przeszłości i oddania sprawiedliwości anonimowym ofiarom, którym historia usiłowała odebrać prawo do żałoby.

Nagrodę Galerii Sztuki im. Jana Tarasina, 2 000 zł oraz wystawę indywidualną przyznano Izabeli Łęskiej za pracę pt. "Spacery subiektywne" . Werdykt uzasadniono innowacyjnym użyciem nowych technologii w celu przemyślenia naszej obecności w publicznej przestrzeni miejskiej.

Nagrodę Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM w Kaliszu (wystawę w przestrzeni uczelni) przyznano ex-aequo Sylwii Jakubowskiej-Szycik za pracę pt. "Kingsize/Przeobrażenie" i Agnieszce Mastalerz za pracę Bez tytułu ( Remote control) cykl Termogramy, 2017.

Izabela Łęska

• magister sztuki