Ruszyła 7. edycja konkursu!

Nabór prac jest już otwarty – zapraszamy wszystkich studentów oraz absolwentów z 2018 i 2019 roku do udziału.

W ramach wydarzenia Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci otwieramy po raz siódmy konkurs na najlepszy projekt książki dla dzieci.

W konkursie zostaną nagrodzone najlepsze projekty, w których indywidualność i oryginalność plastyczna idą w parze z dostosowaniem formy do wieku czytelnika.

Pragniemy promować młodych twórców na rynku wydawniczym, dlatego w tej edycji konkursu dołączyli do nas wydawcy – Debit i Ezop – którzy udostępnili teksty i określili szczegółowe warunki ich zilustrowania (znajdziesz je poniżej w zakładce).

Konkursowe FAQ:

CO można zgłosić w konkursie?

• Ilustracje do dowolnego tekstu (zestaw min. 4)
  • Projekt całej książki
  • Projekt aplikacji książkowej
  • 3 ilustracje do wybranego tekstu zaproponowanego przez wydawców w ramach konkursu, wykonane zgodnie z ich wytycznymi (znajdziesz je poniżej w zakładce)

Wszystkie projekty powinny być przeznaczone dla dzieci – a wiek odbiorcy określony przy ich zgłaszaniu.
Ilość zgłaszanych prac jest nieograniczona, ale nie mogą one być wcześniej publikowane na rynku wydawniczym.

KTO może brać udział w konkursie?

Aktualnie studenci i absolwenci (z lat 2018–2019) wyższych uczelni artystycznych i projektowych w Polsce i za granicą.
Indywidualnie lub zespołowo.

JAK?

Najpierw trzeba zarejestrować się w konkursie poprzez panel dostępny na stronie www.kdz.asp.katowice.pl.

W tym samym panelu należy wgrać zgłaszany projekt w postaci plików (TIFF, 300dpi).

A następnie wysłać go w postaci wydruków oznaczonych kartą identyfikacyjną (znajdziesz ją poniżej w zakładce) – pocztą – na adres:
Konkurs KDZ7
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach
ul. Raciborska 37

KIEDY?

Zgłoszenia poprzez panel oraz wysyłki prac pocztą należy dokonać do
30 czerwca 2020 (
decyduje data wpłynięcia zgłaszanych prac do organizatora).

Finaliści konkursu zostaną powiadomieni o udziale w wystawie mailowo do 10 grudnia 2020.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas uroczystego wernisażu wystawy pokonkursowej 23 kwietnia 2021.

GDZIE?

Galeria Rondo Sztuki
Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice
www.rondosztuki.pl

NAGRODY

Finaliści wybrani przez Jury wezmą udział w międzynarodowej wystawie pokonkursowej, która będzie eksponowana w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach.

Laureaci otrzymają nagrody regulaminowe:
I nagroda – 6000 zł
II nagroda – 4000 zł
III nagroda – 2000 zł

Przyznane zostaną także nagrody własne Wydawców, zgodnie z opisem załączonym do tekstów.

A także nagrody – niespodzianki Jury Dziecięcego.

SZCZGÓŁOWY REGULAMIN KONKURSU znajdziesz poniżej w zakładce.

W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o kontakt: konkurskdz@asp.katowice.pl

Więcej o 7. edycji Książki dobrze zaprojektowanej można poczytać TUTAJ.

Zapraszamy do udziału!

PANEL REJESTRACYJNY