Aktualności 06.10.2017

70 lat ASP – spotkanie absolwentów

W budynku przy Raciborskiej 37, w piątek 6 października o godzinie 12.00, w dodatku po raz siedemdziesiąty. Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach inauguruje Rok Akademicki 2017/2018. A po inauguracji spotkanie absolwentów.

• Program uroczystości

Godz. 12.00: Inauguracja (Aula, Raciborska 37)
    - wystąpienie JM Rektora prof. dr hab. Antoniego Cygana,
    - sprawozdanie Prorektora,
    - wręczenie medali i odznaczeń,
    - immatrykulacja studentów,
    - „O przyjaźni dwóch Akademii” – wykład inauguracyjny prof. Stanisława Tabisza z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie

Godz. 15.00: Prześwietlenie – wernisaż wystawy prac pedagogów i studentów Pracowni Fotografii, prowadzonej przez dr hab. Piotra Muschalika, prof. ASP (ul. Raciborska 50, Galeria Wertykalna, II piętro).
    Godz. 16.00: Otwarcie spotkania absolwentów. Powitanie gości przez Rektora, prof. Antoniego Cygana oraz Prorektorów (Sala Otwarta, Raciborska, 50).
    Godz. 16.20: Poczęstunek (Sala Otwarta, Raciborska 50).
    Godz. 16.30-18.00: Prezentacja filmów o ASP (Kino Rhino, segment C, Raciborska 50).
    Godziny 17.00 i 18.00: Oprowadzanie po kampusie przez koordynatorów kierunkowych (zbiórka zainteresowanych gości przy portierniach poszczególnych budynków:
    - Raciborska 37 [Wzornictwo],
    - Raciborska 50 [Malarstwo, Kino Rhino, Modelarnia, LORI – Laboratorium Obrazu Ruchomego i Interakcji],
    - Koszarowa 19 [Grafika Warsztatowa, Projektowanie Graficzne]).
    Od godziny 19.00: Wspomnienia i plotki przy muzyce (można zapraszać do tańca) (Sala Otwarta, Raciborska 50).

Organizując spotkanie postanowiliśmy odstąpić od zbierania składek, dlatego w godzinach 18.00-22.00 dla gości czynna będzie restauracja w budynku przy ul. Raciborskiej 50 (segment C).
    Przewidujemy również pamiątkową sesję zdjęciową oraz czas na dokonanie wpisu do Księgi Gości.

Zapraszamy również na wydarzenia towarzyszące:
    - Niejasne obrazy – wystawa indywidualna prof. Kazimierza Cieślika (czwartek, 5 października, godz. 18.00, Galerii ASP Rondo Sztuki).
    - Wystawa prac studentów z Pracowni prof. Kazimierza Cieślika (czwartek, 5 października, Galeria ASP Rondo Sztuki, Galeria+).

• Spotkanie absolwentów – informacje organizacyjne

1. Parkowanie
    Dzięki uprzejmości Uniwersytetu Ekonomicznego mogą Państwo bezpłatnie zostawić samochody na parkingu za budynkiem przy Raciborskiej 50 (jedziemy Raciborską do samego końca i skręcamy w lewo). Na parking będzie można wjechać do godziny 20.00, później możliwy będzie wyłącznie wyjazd.
    2. Posiłki
    Przywitamy Was lampką wina i poczęstunkiem. Kto później zgłodnieje, niech pamięta, że na pierwszym piętrze budynku przy Raciborskiej 50 do godziny 22.00 będzie działał bufet odpłatnie serwujący ciepły posiłek.
    3. Napoje
    W tym samym miejscu serwowane będą też napoje. W butelkach znajdziemy piwo rzemieślnicze od Hajera – Rajza na Antypody, czyli piwo niefiltrowane górnej fermentacji typu RYE PALE ALE. Etykietę projektował Roman Kalarus.
    Na stoisku spotkać też będzie można JIM BEAMa w wersji sote, na lodzie i drinkach, wino białe, różowe, czerwone oraz Żywca z kija.
    4. Pamiątkowe koszulki
    Specjalnie z okazji spotkania przygotowaliśmy pamiątkowe koszulki. Można je kupić w bufecie. Można je będzie też własnoręcznie ozdobić. Cena – 20 zł.
    5. Pamiątkowe torby
    Zastanawiacie się jak zabrać do domu pamiątkowa koszulkę? Rzecz jasna w pamiątkowej torbie. Cena – 20 zł.
    6. Muzyka
    Na portalu Facebook utworzyliśmy wydarzenie Spotkanie absolwentów, pod jednym z postów można jeszcze wpisywać tytuły piosenek, które chcecie usłyszeć.
    7. Sala Otwarta i Pokój nauczycielski
    Kto szuka bardziej kameralnej atmosfery, niech korzysta z Pokoju nauczycielskiego na pierwszym piętrze budynku.

8. Zdjęcia
    Tuż przy recepcji budynku przy Raciborskiej 50 ustawiamy dla Was specjalną ściankę do zdjęć. Zapraszamy do korzystania, a wspólne zdjęcie robimy razem, o godzinie 16.30.

• Przez 70 lat uczelnia, która teraz jest ASP w Katowicach, nosiła różne nazwy

Oddział Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych we Wrocławiu
    Państwowa Wyższa Szkoła Sztuk Plastycznych w Katowicach
    II Wydział Grafiki Propagandowej Akademii Sztuk Plastycznych w Krakowie z siedzibą w Katowicach