Biuro Szczęścia

Biuro Szczęścia działa na rzecz bardziej otwartej Akademii. Wspólnie coś ugotujmy, uszyjmy, rozwieśmy razem hamaki, chodźmy na spacer. Zapraszamy mieszkańców okolicy, osoby studenckie, pracowników i gości. Wszyscy mile widziani.

Wiosną i wczesnym latem 2024 organizujemy serię wydarzeń – są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Poniżej znajdziesz kalendarz i informacje o naszych działaniach. Chcesz być na bieżąco? Dodaj nas do swojego kalendarza Google żeby nic nie przegapić!

Nasz kalendarz znajdziesz też na ścianie budynku ASP przy Raciborskiej 50, przed Pokojem Gościnnym.

Co robimy?

• Pokój gościnny i Tygodnik Medium

Pokój Gościnny to przestrzeń, do której chcemy zaprosić wszystkich odwiedzających Akademię. Organizujemy tu warsztaty i wystawy, ale możesz też po prostu usiąść i popracować. Pokój Gościnny znajdziesz w budynku przy Raciborskiej 50, przed biblioteką (wejście po lewej stronie). Od góry sąsiaduje z nami uczelniane Bistro Piękna Karma, w którym możesz zjeść lub napić się kawy.

Aktualna wystawa w Pokoju:

Tygodnik Medium
    Tygodnik Medium to dynamiczna, improwizowana galeria. Projekt, którym opiekuje się Koło Naukowe Medium zakłada realizację szybkich i spontanicznych wystaw studenckich skierowanych do osób mieszkających w naszym sąsiedztwie i odwiedzających naszą uczelnię.

Szymon Kobylarz: szymon.kobylarz@aspkat.edu.pl
    Kinga Pawlik: kinga.pawlik@aspkat.edu.pl

• Wyszywalnia

Wyszywalnia – wspólne szycie kotary
    Wyszywasz, szyjesz, haftujesz? Nie, ale chcesz spróbować? Chcesz podzielić się umiejętnościami? Wyszywalnia zaprasza – wspólnie stworzymy kotarę do naszego Pokoju Gościnnego. Nie musisz nic umieć, wszyscy mile widziani. Zapewniamy kawę, herbatę i materiały. Wstęp wolny.

Pierwsze spotkanie: 8 maja, godz. 18:30

Basia: barbara.wachowicz@aspkat.edu.pl
    Marta: 690 886 839

• Open Call na projekt studencki

Ogłaszamy Open Call na projekt studencki wspierający dobrostan, komfort i poczucie satysfakcji! Dofinansujemy np. mural, spacer tematyczny, instalację, wykład czy inne działanie. Zapraszamy osoby studiujące dowolny kierunek artystyczny lub projektowy. Na jeden projekt możemy przeznaczyć do 6 000 złotych, pula grantów to 25 000 zł.

Swój wniosek zgłoś do 10 maja 2024 na adres justyna.medrala@aspkat.edu.pl.
    Tu znajdziesz więcej informacji i regulamin.

Zapraszamy na konsultacje w Pokoju Gościnnym (budynek ASP, ul. Raciborska 50, przed biblioteką):
    23 kwietnia, 30 kwietnia i 7 maja od godziny 13:30.

Justyna Mędrala: justyna.medrala@aspkat.edu.pl

Wkrótce więcej wydarzeń. Masz pomysł na inne działania? Skontaktuj się z nami lub weź udział w Open callu na projekt studencki.

Biuro Szczęścia organizują:
dr Szymon Kobylarz · dr hab.
Justyna Kucharczyk, prof. ASP · dr Justyna Mędrala · mgr Kinga Pawlik · mgr Waldemar Węgrzyn · mgr Julianna Zych–Luty

Materiały informacyjne Biura przygotowują studentki Pracowni informacji wizualnej:
Wiktoria Huzar · Kinga Kosmalska · Katarzyna Popławska

Biuro Szczęścia jest działaniem realizowanym w ramach projektu Laboratorium Badań nad Szczęściem. Po Komfortocenie.