Aktualności ERASMUS

Opieka nad Erasmusami
Chcesz poznać młodych ludzi z całego świata? Znasz dobrze przynajmniej jeden język obcy i szukasz okazji do używania go w życiu codziennym? Zostań opiekunem studenta Erasmus!
Zgłoszenia przez cały rok przyjmowane są pod adresem: erasmus@asp.katowice.pl

BREXIT
Informujemy, że mimo wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, które nastąpiło 31 stycznia 2020 r., dzięki zawarciu porozumienia o kontynuacji udziału instytucji/organizacji brytyjskich w projektach zatwierdzonych do realizacji w fazie programu (2014-2020), można realizować wymianę studentów i pracowników zgodnie z ustaleniami z partnerami brytyjskimi. Narodowa Agencja Programu ERASMUS+ zaleca, aby na etapie planowania wyjazdu do UK student upewnił się, że uczelnia, w której chce studiować akceptuje przyjęcie uczestnika w ramach Programu Erasmus+.
Rząd Wielkiej Brytanii zdecydował się nie brać udziału w finansowaniu Programu Erasmus+ na lata 2021-2027. Podjął decyzję o ustanowieniu własnego programu mobilnościowego im. Turinga, gdzie przewidziany budżet 100 mln funtów ma zapewnić sfinansowanie wymiany akademickiej, stażów i praktyk zawodowych dla około 35 tysięcy brytyjskich studentów i uczniów.

Realizacja części studiów w uczelni zagranicznej w roku 2024/25
Rekrutacja na wyjazd na studia w całym roku akademickim 2024/25 odbędzie się w dniach 28 lutego - 13 marca 2024 r.
Aby wziąć udział w rekrutacji należy w wyznaczonym terminie złożyć w Dziale Kształcenia i Studentów /ul. Raciborska 37, pokój 106/ następujące dokumenty:
- formularz zgłoszeniowy dla studentów - wyjazd na studia – średnią ocen za semestr zimowy wypełnia Dziekanat.
- opinię pedagoga prowadzącego /np. dziekan, prodziekan, kierownik katedry, kierownik pracowni/
- portfolio na CD lub pendrive

Realizacja studenckich praktyk zagranicznych w roku 2023/24
Rekrutacja na wyjazd na praktyki w czasie wakacji 2024 r.  trwa do 13 marca 2024 r.
Student zobowiązany jest do samodzielnego znalezienia sobie instytucji gotowej przyjąć go na praktyki w okresie wakacyjnym, na minimum 2 miesiące z możliwością przedłużenia do 3 miesięcy, w okresie od 1 lipca do 30 września 2024 r.
- formularz zgłoszeniowy dla studentów - wyjazd na praktyki – średnią ocen za semestr zimowy wypełnia Dziekanat.
- opinię pedagoga na temat studenta i wybranej przez niego instytucji /np. dziekan, prodziekan, kierownik katedry, kierownik pracowni/
- portfolio na CD lub pendrive