Aktualności 30.11.2021

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Program: Infrastruktura szkolnictwa artystycznego. Wartość dofinansowania: 134 766  zł; Całkowita wartość zadania: 168 666,16 zł

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach w ramach programu Infrastruktura szkolnictwa artystycznego, na podstawie umowy Nr 02031/21/FPK/DEK z dnia 23.07.2021 roku, uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego na realizację zadania: Zakup wyposażenia w celu zwiększenia potencjału edukacyjno- artystycznego uczelni.

Zakres projektu obejmuje zakup wyposażenia niezbędnego do realizacji celów statutowych uczelni dających możliwość zwiększenia potencjału edukacyjno-artystycznego, podniesienia efektywności
procesu kształcenia Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Poprzez realizację zadania zostaną stworzone warunki do:
• utrzymania wysokich standardów kształcenia uczelni,
• rozwoju artystycznego studentów oraz wykładowców,
• wzrostu atrakcyjności i rozszerzenia oferty edukacyjnej uczelni,
• zwiększenia bezpieczeństwa realizacji procesu kształcenia w okresie pandemii,
• zwiększenia dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami,
• zapewnienia możliwości organizacji ważnych dla uczelni przedsięwzięć artystycznych.
Projekt jest kolejnym etapem realizacji kompleksowego planu rozwoju ASP. Zakres rzeczowy projektu pozwala na realizację założonych celów.

W skład zakupionego wyposażenia wchodzi: sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem oraz sprzęt multimedialny, audiowizualny, nagłośnieniowy, oświetleniowy, meble specjalistyczne.

DOFINASOWANIE: 134 766  ZŁ; CAŁKOWITA WARTOŚĆ: 168 666,16 ZŁ