Projektowanie graficzne – studia I stopnia, stacjonarne

• Przygotowanie

Warunki naboru

Do egzaminu mogą przystąpić absolwenci szkół średnich, którzy uzyskali pozytywną ocenę z egzaminu maturalnego. Kandydaci, którzy zdają egzamin dojrzałości w 2017 roku, rejestrując dokumenty, dołączają zaświadczenie szkoły o przystąpieniu do egzaminu dojrzałości w roku 2017.

Kurs przygotowawczy

Zajęcia rozpoczynają się w październiku i odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w budynkach ASP. Program obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, wiedzy o sztuce i projektowaniu oraz specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do poszczególnych kierunków studiów.
    Kurs przygotowawczy

Konsultacje

Na wszystkich kierunkach ASP w Katowicach odbywają się bezpłatne konsultacje dla osób chcących zdawać do ASP w Katowicach. Zapraszamy do zwiedzenia pracowni, porozmawiania o tym jak przygotować się do egzaminów, oraz do pokazania swoich prac. Konsultacji oraz korekty prac udzielać będą pedagodzy ASP w swoich pracowniach.
    Harmonogram konsultacji

• Rekrutacja

22 maja – 11 czerwca 2017

Formularz elektroniczny

Rejestracja elektroniczna

Dostarczanie dokumentacji

13 – 21 czerwca 2017 / dostarczenie dokumentów w formie papierowej
    7 – 10 lipca 2017 /dostarczenie świadectwa dojrzałości przez kandydatów, którzy zdali egzamin dojrzałości w roku 2017/

Po rejestracji elektronicznej należy dostarczyć następujące dokumenty:

1. Wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy /formularz zgłoszeniowy/
    2. Kserokopia świadectwa dojrzałości, potwierdzona przez ASP w Katowicach na podstawie oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu okazanego świadectwa. Kandydaci, którzy zdają egzamin dojrzałości w 2017 r. rejestrując dokumenty dołączają zaświadczenie szkoły o przystąpieniu do egzaminu dojrzałości w roku 2017.
    3. Trzy kolorowe, aktualne fotografie o wymiarze 35 mm x 45mm, bez nakrycia głowy, na jasnym tle
    4. Uwierzytelniona przez ASP w Katowicach kserokopia dowodu osobistego, w przypadku cudzoziemców uwierzytelniona przez uczelnię kserokopia innego dokumentu tożsamości/paszportu, karty pobytu, Karty Polaka/
    5. Potwierdzenie wniesionej opłaty egzaminacyjnej
    6. Kandydaci niepełnosprawni przedstawiają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o inwalidztwie
    7. Laureaci Olimpiady Artystycznej stopnia centralnego, Sekcja Plastyki – kserokopia zaświadczenia wydanego przez Komitet Główny Olimpiady Artystycznej
    8. Laureaci Ogólnopolskiego Przeglądu Plastycznego pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z roku 2016 przedstawiają wynik potwierdzony protokołem jury.
    9. Kandydaci, którzy zdają egzamin dojrzałości w 2017 roku, rejestrując dokumenty, dołączają zaświadczenie szkoły o przystąpieniu do egzaminu dojrzałości w roku 2017.

Kandydaci na studia stacjonarne wnoszą opłatę egzaminacyjną na konto:
    w ING Banku Śląskim SA z siedzibą w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34, 40-086 Katowice o numerze
    PL 84 1050 1214 1000 0007 0000 7826

• Egzamin

I etap

26 – 29 czerwca 2017

Forma

Prezentacja dorobku i rozmowa kwalifikacyjna

Egzamin składa się dwóch części:

• Prezentacja dorobku plastycznego – samodzielnie wykonane prace malarskie, rysunkowe, szkice, fotografie, prace multimedialne i projektowe, podpisane imieniem i nazwiskiem, nieprzekraczające 20 sztuk; przegląd prac odbywa się przy udziale kandydata (0 – 10 pkt)
    • Rozmowa kwalifikacyjna – dotyczy zagadnień związanych z zainteresowaniami i wiedzą kandydatów, dotyczącą kierunku studiów oraz  zagadnień związanych z kulturą i sztuką (0 – 30 pkt)

Kandydat zostaje dopuszczony do II etapu egzaminu wstępnego uzyskując minimum 16 punktów, w tym:
    minimum 3 punkty za przegląd dorobku plastycznego oraz
    minimum 13 punktów za rozmowę kwalifikacyjną.

Ogłoszenie wyników I etapu

30 czerwca 2017 roku

Lista kandydatów dopuszczonych do II etapu egzaminu: lista na tablicy ogłoszeń Dziekanat Wydziału Projektowego ul. Koszarowa 19

II etap

3 – 6 lipca 2017

Forma

Egzamin praktyczny

Egzamin składa się z 3 części:

• Rysunek – studium postaci (0 – 30 pkt),
    • Malarstwo – studium martwej natury (0 – 20 pkt),
    • Kompozycja – przedstawienie za pomocą środków plastycznych własnej interpretacji postawionego problemu, (0 – 60 pkt)

Minimalna liczba punktów do zaliczenia II etapu – 70, maksymalna – 110 punktów.

• Wyniki

11 lipca 2017 roku

Tablica ogłoszeń
    Dziekanat Wydziału Projektowego
    ul. Koszarowa 19

O przyjęciu na pierwszy rok studiów stacjonarnych decyduje kolejność miejsc, ustalona na podstawie wyników konkursowego egzaminu wstępnego. Kandydaci na studia, którzy nie uzyskali ocen pozytywnych ze wszystkich części egzaminu wstępnego i nie uzyskali minimalnej liczby punktów nie mogą być przyjęci na pierwszy rok studiów stacjonarnych I stopnia.