2019

Projektowanie graficzne – studia II stopnia, stacjonarne UWAGA II tura naboru w systemie IRK rusza od 28.08.2019–12.09.2019

• Przygotowanie

Kurs przygotowawczy

Soboty i niedziele

Zajęcia rozpoczynają się w październiku i będą odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w budynkach ASP. Program obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, wiedzy o sztuce i projektowaniu oraz specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do poszczególnych kierunków studiów.
    Kurs przygotowawczy

Konsultacje

Terminy

Przed konsultacjami należy się zgłosić w Dziekanacie Wydziału Projektowego przy ul. Koszarowej 19.

Na wszystkich kierunkach ASP w Katowicach odbywają się bezpłatne konsultacje dla osób chcących zdawać do ASP w Katowicach. Zapraszamy do zwiedzenia pracowni, porozmawiania o tym jak przygotować się do egzaminów, oraz do pokazania swoich prac. Konsultacji oraz korekty prac udzielać będą pedagodzy ASP w swoich pracowniach.

• Rekrutacja

II tura: 28.08 - 12.09.2019

20.05 - 21.06.2019 włącznie (0.00 - 23.59)

Zgodnie z zał. do Zarządzenia nr 16/2019 (poniżej)

Elektroniczna rejestracja kandydatów w systemie rekrutacji online http://rekrutacja.asp.katowice.pl

Osobiste  konto kandydata jest wyposażone w skrzynkę odbiorczą, na które kandydat będzie otrzymywać szczegółowe informacje od sekretarza Komisji Rekrutacyjnej Kierunku dotyczące godziny i miejsca egzaminu wstępnego. Ponadto kandydat w swoim profilu będzie miał do pobrania oświadczenie ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych wymaganych w procesie rekrutacji oraz ankietę osobową kandydata na studia. Kandydaci legitymujący się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności podlegają takim samym zasadom rekrutacji jakie obowiązują każdego, kto ubiega się o przyjęcie na wybrany kierunek. Do końca rejestracji online kandydaci powinny złożyć skan orzeczenia o stopniu i rodzaju niepełnosprawności. ASP w Katowicach postara się uwzględnić potrzeby kandydatów, którzy są osobami niepełnosprawnymi.

II tura: do 12.09.2019

Do 17.06.2019

Wysokość opłaty

100 zł lub równowartość  w EURO lub USD /na podstawie  średnioważonego kursu tych walut w złotych NBP w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym dokonano opłaty/.

Kandydat wnosi opłatę rekrutacyjną na indywidualne konto bankowe wygenerowane przez system IRK.

• Egzamin

I etap

II tura: 16.09.2019

26.06.2019

Forma

PRZEGLĄD DOROBKU PROJEKTOWO-ARTYSTYCZNEGO
    prezentacja własnego dorobku projektowego w formie portfolio. Portfolio powinno mieć wersję elektroniczną oraz może zawierać również pracę dyplomową
    licencjacką, inżynierską, magisterską. Prace powinny dać możliwość oceny przygotowania kandydata w zakresie opanowania narzędzi warsztatu projektowego.
    Kryteria oceny obejmują:
    1. ocenę projektu graficznego portfolio pod kątem jakości edytorskiej, doboru kroju
    pisma, układu typograficznego, layoutu publikacji, jakości reprodukcji
    2. ocenę zawartości dorobku
    ocenie będą podlegać takie elementy jak: adekwatność projektu do tematu, jakość
    typografii, jakość graficzna.
    Oceniane będą następujące obszary:
    ▪ grafika edytorska i typografia
    ▪ multimedia i fotografia
    ▪ inne (np. rysunki, malarstwo, grafika, szkicownik)

Ogłoszenie wyników I etapu

II tura: 16.09.2019 godz. 12.00

27.06.2019 godz. 12.00

System IRK oraz
    Tablica ogłoszeń
    Dziekanat Wydziału Projektowego

II etap

II tura: 17.09.2019

28.06 - 2.07.2019 (indywidualnie zgodnie z harmonogramem ustalonym przy ogłoszeniu wyników I etapu).

sala 007

Forma

ROZMOWA KWALIFIKACYJNA ORAZ PRZEDSTAWIENIE ZAGADNIEŃ PROJEKTOWYCH, BĘDĄCYCH PLANOWANYM OBSZAREM STUDIÓW
    Rozmowa kwalifikacyjna dotyczy zagadnień, związanych z zainteresowaniami i wiedzą kandydatów, odpowiadającymi wiedzy, jaką posiada absolwent studiów pierwszego stopnia
    a dotyczącej kierunku studiów oraz zagadnień, związanych z kulturą i sztuką. Prezentację zagadnień projektowych należy przedstawić w formie prezentacji ekranowej (format pdf) i ustnej, a czas jej trwania nie powinien przekraczać 15 minut.
    Zakres prezentacji obejmuje:
    1. Opis planowanego dyplomu:
    ▪ cel – użyteczność, perspektywa badawcza, rozwój technologii, określenie jakie
    nowe aspekty danego zagadnienia mają być eksplorowane
    ▪ zagadnienia
    ▪ zakres realizacji
    2. krótki opis najważniejszych, najbliższych kandydatowi osiągnięć lub badań innych
    projektantów i artystów w zakresie przedstawionych treści
    Kryteria oceny obejmują:
    1.ocenę wypowiedzi: kreatywność, umiejętność argumentacji, umiejętność krytycznej
    oceny, kultura wypowiedzi.
    2.ocenę projektu graficznego prezentacji pod kątem jakości edytorskiej, doboru kroju