Projektowanie graficzne – studia II stopnia, stacjonarne

• Przygotowanie

Kurs przygotowawczy

Soboty i niedziele

Zajęcia rozpoczynają się w październiku i będą odbywają się w każdą sobotę i niedzielę w budynkach ASP. Program obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, wiedzy o sztuce i projektowaniu oraz specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do poszczególnych kierunków studiów.
    Kurs przygotowawczy

Konsultacje

Terminy

Przed konsultacjami należy się zgłosić w Dziekanacie Wydziału Projektowego przy ul. Koszarowej 19.

Na wszystkich kierunkach ASP w Katowicach odbywają się bezpłatne konsultacje dla osób chcących zdawać do ASP w Katowicach. Zapraszamy do zwiedzenia pracowni, porozmawiania o tym jak przygotować się do egzaminów, oraz do pokazania swoich prac. Konsultacji oraz korekty prac udzielać będą pedagodzy ASP w swoich pracowniach.
    Harmonogram konsultacji

• Rekrutacja

22 maja – 11 czerwca 2017

Kwestionariusz elektroniczny

Rejestracja elektroniczna

Dostarczanie dokumentacji

13 – 28 czerwca 2017

Po rejestracji elektronicznej należy dostarczyć następujące dokumenty:

1. Wypełniony i podpisany kwestionariusz osobowy /formularz zgłoszeniowy/
    2. Kserokopia świadectwa dojrzałości, potwierdzona przez ASP w Katowicach na podstawie oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu okazanego świadectwa. Kserokopia dyplomu magistra, dyplomu licencjata, dyplomu inżyniera potwierdzona przez ASP w Katowicach na podst. oryginału lub urzędowo poświadczonego odpisu okazanego dyplomu.
    3. Trzy kolorowe, aktualne fotografie o wymiarze 35 mm x 45mm, bez nakrycia głowy, na jasnym tle
    4. Uwierzytelniona przez ASP w Katowicach kserokopia dowodu osobistego, w przypadku cudzoziemców uwierzytelniona przez uczelnię kserokopia innego dokumentu tożsamości/paszportu, karty pobytu, Karty Polaka/
    5. Potwierdzenie wniesionej opłaty egzaminacyjnej
    6. Kandydaci niepełnosprawni przedstawiają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie o inwalidztwie.

Opłaty

Kandydaci na studia stacjonarne wnoszą opłatę egzaminacyjną na konto: w ING Banku Śląskim SA z siedzibą w Katowicach przy ul. Sokolskiej 34, 40-086 Katowice o numerze PL 84 1050 1214 1000 0007 0000 7826

• Egzamin

I etap

Forma

Przegląd prac

Przegląd dorobku projektowo-artystycznego bez udziału kandydata.
    (0 – 40 pkt – minimalna liczba punktów do zaliczenia I etapu wynosi 20).

Prezentacja własnego dorobku projektowego w formie portfolio. Portfolio powinno mieć wersję papierową i elektroniczną oraz powinno zawierać pracę dyplomową  licencjacką, inżynierską, magisterską. Prace powinny dać możliwość oceny przygotowania kandydata w zakresie opanowania narzędzi warsztatu projektowego.

Kryteria oceny obejmują:
    1. ocenę projektu graficznego portfolio pod kątem jakości edytorskiej, doboru kroju pisma, układu typograficznego, layoutu publikacji, jakości reprodukcji
    2. ocenę zawartości dorobku: ocenie będą podlegać takie elementy jak: adekwatność projektu do tematu, jakość typografii, jakość graficzna.

Oceniane będą następujące obszary:

• grafika edytorska i typografia
    • multimedia i fotografia
    • inne (np. rysunki, malarstwo, grafika, szkicownik)
    • praca licencjacka, inżynierska, magisterska (część praktyczna i skrót części teoretycznej).

Ogłoszenie wyników I etapu

30 czerwca po godzinie 16.00

Lista kandydatów dopuszczonych do II etapu egzaminu: lista na tablicy ogłoszeń Dziekanat Wydziału Projektowego ul. Koszarowa 19

II etap

3 – 6 lipca 2017

Forma

Rozmowa kwalifikacyjna, autoprezentacja

Rozmowa kwalifikacyjna oraz przedstawienie zagadnień projektowych, będących planowanym obszarem studiów – dotyczy zagadnień, związanych z zainteresowaniami i wiedzą kandydatów, odpowiadającymi wiedzy, jaką posiada absolwent studiów pierwszego stopnia a dotyczącej kierunku studiów oraz zagadnień, związanych z kulturą i sztuką.
    Minimalna liczba punktów do zaliczenia II etapu egzaminu wstępnego wynosi 35, maksymalna – 60 punktów.

Prezentację zagadnień projektowych należy przedstawić w formie papierowej i ustnej. Całość powinna liczyć nie więcej niż 5–10 stron A4 (wraz z materiałem ilustracyjnym). Prezentacja może być uzupełniona formą elektroniczną, a czas jej trwania nie powinien przekraczać 15 minut.

Kryteria oceny obejmują:
    1. opis planowanej realizacji

• dziedzina realizacji – część opisująca interesujący kandydata obszar zagadnień
    • zamierzony zakres realizacji
    • cel – użyteczność, perspektywa badawcza, rozwój technologii, określenie jakie nowe aspekty danego zagadnienia mają być eksplorowane

2. krótki opis najważniejszych, najbliższych kandydatowi osiągnięć lub badań innych projektantów i artystów w zakresie przedstawionych treści
    3. formę prezentacji, autoprezentację

• Wyniki

11 lipca 2017

Tablica ogłoszeń
    Dziekanat Wydziału Projektowego
    ul. Koszarowa 19

O przyjęciu na pierwszy rok studiów stacjonarnych decyduje kolejność miejsc, ustalona na podstawie wyników konkursowego egzaminu wstępnego. Kandydaci na studia, którzy nie uzyskali ocen pozytywnych ze wszystkich części egzaminu wstępnego i nie uzyskali minimalnej liczby punktów nie mogą być przyjęci na pierwszy rok studiów stacjonarnych II stopnia.