Projektowanie innowacyjnych rozwiązań w oparciu o analizę lokalnych i globalnych kontekstów
Wydział Projektowy i Zamek Cieszyn zapraszają wykładowców ASP w Katowicach na warsztaty odbywające się w Cieszynie.
W jaki sposób analizować trendy? Jak trendy wpływają na rozwój projektowania? Jak skutecznie łączyć wiedzę z edukacją? Dlaczego projektowanie doświadczeń, komunikacji i budowania relacji jest ważne? Jak myślenie o innowacjach wpisuje się w ideę projektowania design for all?
Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, które odbędą się w Zamku Cieszyn w dniach 20-25 września.
Ważne informacje:
- termin nadsyłania zgłoszeń: 5 września 2021,
- termin szkolenia: 20–25 września 2021,
- liczba uczestników: 20,
- informacje dot. zgłoszenia udziału na stronie projektu.
Program warsztatów przygotowali specjaliści z Zamku Cieszyn – Lubomira Trojan i Wioletta Beczek.
Wśród prowadzących znajdą się również:
- Wojciech Ławniczak – Od 20 lat doradza w rozwoju, realizując projekty, których ramy wyznaczają strategie, marka, innowacje i design. Jeden z pionierów metody design thinking w Polsce. Doświadczony metodyk i moderator procesów innowacyjnych
- Izabela Bernau–Ławniczak – Doświadczona moderatorka procesów kreatywnych i projektowych. Od 19 lat pomaga firmom i organizacjom zrozumieć i dostosować się do zmian zachodzących na rynku.
- Urszula Szwed – współtwórczyni i menedżerka w studio Dinksy. Od 12 lat zarządza zespołami, współautorka innowacyjnego narzędzia – Otwarte Karty – wspierającego komunikację zespołów.
- Jan Szuster – konstruktor, twórca aplikacji, założyciel Creative Lab, czyli „laboratorium badawczo-wdrożeniowe”, projektuje udogodnienia elektroniczne dla osób z niepełnosprawnością wzroku, twórca systemu znaczników TOTUPOINT
- Iwona Benek – wiceprezeska w Fundacji Laboratorium Architektury 60+ (LAB 60+), architektka, adiunktka w Katedrze Projektowania i Badań Jakościowych w Architekturze na Wydziale Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Ekspertka w dziedzinie projektowania uniwersalnego, certyfikowana koordynatorka dostępności.
- Paulina Adamska – ekspertka merytoryczna z zakresu plecionkarstwa, pozyskiwania środków zewnętrznych oraz sprzedaży zagranicznej w Serfencie. Od lat zakochana w rzemiośle, od 2008 roku w plecionkarstwie, które konsekwentnie promuje i rozwija. W Serfencie autorka projektów badawczych, instruktorka rękodzieła artystycznego.
Warsztaty będą prowadzone w ramach projektu „Program rozwoju Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach,” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój). Uczestnicy będą zobowiązani do wypełnienia dodatkowych dokumentów zgodnie z wymaganiami programu oraz do zaakceptowania postanowień Regulaminu udziału w projekcie.
więcej o projekcie: https://asp.katowice.pl/uczelnia/projekty/program-rozwoju-akademii-sztuk-pieknych-w-katowicach/o-projekcie