Aktualności 28.09.2017

Eksperci z Luwru i Muzeum Narodowego w Kopenhadze rozmawiają o staroegipskich trumnach w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach

Od staroegipskich sarkofagów, ich ikonografii, cech charakterystycznych oraz metod konserwacji, po wizerunek egipskich władczyń we współczesnej popkulturze.

We wtorek 3 października w ASP w Katowicach rozpoczyna się niezwykła konferencja – The Katowice Coffin Conference poświęcona historii, ikonografii oraz konserwacji egipskich trumien i kartonaży. Udział wezmą między innymi: dr Patricia Rigault (Muzeum Luwr w Paryżu), dr Anne Haslund Hansen (Muzeum Narodowe w Kopenhadze) oraz polscy egiptolodzy, a wśród nich: dr Andrzej Ćwiek z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Adama Mickiewicza oraz prof. Andrzej Niwiński, Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Irma Kozina

• prof. dr hab.