Aktualności 29.11.2019

Psycholog twórczości – bezpłatne spotkania ze studentami

Dyżury w każdy wtorek w godzinach 15.30–17.30.

Kariera, rozwój talentu, konflikty, organizacja czasu, stres, sens w życiu, emocje, sport, budowanie relacji, seksualność... nie ma tematu, o którym nie można porozmawiać z psychologiem.

W każdy wtorek w godzinach 15.30–17.30, w budynku przy Raciborskiej 50, psycholog twórczości czeka na studentów ASP.
Najlepiej umówić się przez email: ewa.ludwig@gmail.com

Ewa Ludwig – psycholog, psychoterapeuta, projektant, artysta sztuk wizualnych, autorka kilkudziesięciu ogólnopolskich kampanii reklamowych.  Była menedżerem w dwu dużych instytucjach finansowych (ING Bank Śląski, Invest-Bank S.A.), następnie była trenerem grup i coachem, prowadziła szkolenia dla firm i instytucji w zakresie: zarządzania projektami, myślenia kreatywnego, radzenia sobie z emocjami i stresem, wystąpień publicznych, komunikacji i współpracy w zespole.

Prowadzi własną firmę projektową, pracuje w Centrum Rehabilitacji Społecznej jako psycholog  z osobami chorymi psychicznie, narażonymi na wykluczenie społeczne. W ramach tej pracy współpracuje z lekarzami psychiatrii w poradniach zdrowia psychicznego oraz szpitalach psychiatrycznych, policją i sądami w ramach ochrony zdrowia psychicznego. Prowadzi szkolenia z zakresu norm prawnych i zasad pracy z osobami chorymi psychicznie.

Drugim obszarem jej pracy, jako psychologa, jest psychologia kreatywności; pracuje z artystami i studentami uczelni artystycznych. Jako absolwent ASP oraz były uczeń szkół muzycznych, łączy wiedzę psychologiczną z wiedzą w obszarze pracy artystycznej. Wykorzystuje szerokie spektrum metod i koncepcji teoretycznych, pracuje w nurcie humanistycznym, poznawczo-behawioralnym oraz technikami myślenia kreatywnego; ukończyła Psychologię na SWPS, Szkołę Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, Podyplomowe Studium Arteterapii w Instytucie Ericksonowskim w Łodzi,  certyfikowany kurs trenera de Bono Thinking Systems w Oxfordzie oraz szereg kursów i seminariów specjalistycznych, m.in. „Assesment and Phase 1 of Complex PTSD and dissociative dirorders”, prowadzonym przez dr Suzette Boon,   współpracowała m.in. z prof. Philipem Zimbardo, psychologiem społecznym z Uniwersytetu Stanford, prof. Antonim Nowakiem w zakresie psychoterapii egzystencjalnej i duchowości w psychologii, prof. Ruyell’em Ho, założycielem Chicago Artists Coalition, artystą i wykładowcą Uniwersytetu DePaul, oraz dr Edwardem de Bono, w zakresie technik myślenia innowacyjnego.