Aktualności 14.03.2022

Zaprojektuj statuetkę, która będzie wręczana wybitnym japońskim kobietom nauki

Do udziału w organizacji konkursu zostały zaproszone uczelnie: Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie i Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Konkurs jest adresowany do studentów, doktorantów oraz absolwentów (max. do dwóch lat po otrzymaniu dyplomu), (zwanych dalej „Uczestnikami”), związanych z Akademią Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach.

Przedmiotem konkursu jest opracowanie:
a)   Projektu pamiątkowej statuetki, która będzie nagrodą wręczaną wybitnym japońskim kobietom nauki. Statuetka swoją formą i charakterem powinna nawiązywać do aktywności związanych z postacią Marii Skłodowskiej-Curie. Statuetka dzięki swojemu oryginalnemu charakterowi oraz wysokim walorom artystycznym stanie się jednym z elementów rozpoznawczych dla japońskiego wyróżnienia.
b)   Model statuetki w skali 1:1 powinien być wykonany w materiale umożliwiającym ekspozycję, takim jak: gips, ceramika, tworzywa, materiały organiczne twarde. Niedopuszczalne są: plastelina, wosk, glina surowa, materiały organiczne podlegające szybkiej biodegradacji.
c)   Opisu technicznego projektu zawierającego materiał finalnej realizacji, kolory, oraz szacowanej wagi, biorąc pod uwagę, że finalny koszt realizacji statuetki z finalnego materiału nie może przekroczyć 2000 zł brutto.

Miejsce składania prac – pokój 101 przy ulicy Raciborskiej 37.