Aktualności 11.12.2019

Studentka ASP w Katowicach wygrywa w Ostrawie

Do finału zakwalifikowano 8 prac, a nagrodę otrzymała studentka trzeciego roku wzornictwa.

Ważnym elementem Meat Design Festival w Ostrawie był konkurs dla studentów i uczniów szkół średnich.
– Projektanci nie mogą odnieść sukcesu, jeśli nie opanują sztuki prezentacji. Projektant ze świetnym projektem nie osiągnie wiele, jeśli nie będzie umiał go przedstawić – informują ogranizatorzy konkursu.

Wzięło w nim udział 47 osób z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Osiem osób zostało dopuszczonych do drugiej rundy.
Przyznano 3 równorzędne nagrody, które otrzymują: Hanna Harkawy z ASP w Katowicach, Alina Celichowska (Polska) i Szabolcs Vatány (Węgry) i to właśnie oni otrzymują do podziału 500 Euro.

Hanna Harkawy jest studentką 3 roku Wzornictwa. Jurorzy wyróżnili jej prezentację dotyczącą OLIO, pojemnika na oliwę, który powstawał w Pracowni Projektowania Produktu prowadzonej przez Agatę Chmielarz i Joannę Pastusińską.

Agata Chmielarz

• doktor habilitowany