Rondo sztuki 01.07.2019

Dyplomy ASP w Katowicach 2019 — wystawa podyplomowa

Zabierać głos — tworzyć warunki adaptacji

Dyplomy ASP w Katowicach 2019
— wystawa podyplomowa
28.06 — 19.07. 2019

Punktem kulminacyjnym w życiu w Akademii są, jak co roku o tej porze, publiczne obrony dyplomów. Publiczne w dwójnasób– ponieważ otwarte na aktywny udział publiczności, a także ze względu na miejsce – w samym sercu miasta. W ten podwójny sposób staramy się podkreślać rangę tego wydarzenia, ale może przede wszystkim chcemy zwrócić uwagę na wartość, jaka płynie z obecności sztuki i dizajnu w naszym otoczeniu.

Dyplomy pokazują jak w soczewce, co dziś nurtuje, a zarazem tworzy akademię. Eksponują również żywy obraz współczesnego projektowania i sztuki. Publiczne obrony są więc świetną okazją do spotkania i rozmowy wokół aktywnego
uczestnictwa, krytycznego odbioru, emancypacji i zmiany społecznej poprzez kulturę, ponieważ to właśnie tutaj, poszukując odpowiedzi na aktualne wyzwania, staramy się zabierać głos i tworzyć warunki adaptacji…

/Prorektor ds. kształcenia i studentów
dr hab. Grzegorz Hańderek prof. ASP /