Narracyjne spotkania – opracowywanie narracji i wykorzystywanie opowieści do interpretacji przestrzeni, obiektów i społeczności.
Zajęcia w Pracowni Międzynarodowej w semestrze zimowym 2018/2019 były prowadzone przez Simeona Featherstone, wykładowcę UAL Central Saint Martin w Londynie oraz współpracownika Ceramic Research Centre, University of Westminster.
Program pracowni realizowany pod nazwą Narrative Encounters skupiał się wokół zagadnień związanych z budowaniem narracji w projektowaniu wydarzeń/zdarzeń w oparciu o realizację projektów zaangażowanych społecznie.
Studenci poznawali metody i narzędzia z obszaru projektowania partycypacyjnego i projektowania doświadczeń, przy jednoczesnym wykorzystaniu tradycyjnego rzemiosła (podstawy ceramiki).
W zajęciach uczestniczyli studenci Wydziału Artystycznego oraz Wydziału Projektowego. Studenci pracując w 3 interdyscyplinarnych zespołach realizowali brief projektowy, którego celem było zaprojektowanie zdarzenia, angażującego lokalną społeczność w wybranym miejscu w Katowicach. Głównym zadaniem było opracowanie narzędzia komunikacji, które umożliwi zbliżenie do siebie dwóch przeciwności, dwóch przeciwstawnych sił, pojęć, grup. Swoją koncepcję studenci weryfikowali w realnych warunkach, poprzez wykonanie prototypu i zainicjowanie zdarzenia z zaproszonymi do projektu uczestnikami. W ramach zajęć powstały trzy projekty grupowe: Igloo, Dać iskrę oraz Bogucice.
Pracownia międzynarodowa prowadzona jest w ramach projektu „Program rozwoju Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach,” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój). Uczestnicy są zobowiązani do wypełnienia dodatkowych dokumentów zgodnie z wymaganiami projektu oraz do zaakceptowania postanowień Regulaminu udziału w projekcie.