Kompozycja 1 rok, PG
Kompozycja jest obecna we wszystkim, co nas otacza. Każdy świadomie zaprojektowany układ, niezależnie od tego, czy występuje na papierze, w przestrzeni, czy w innych mediach, jest efektem przemyślanej decyzji. Choć inspiracją może być przypadek, to ostateczny wynik nigdy nie jest przypadkowy.
Zajęcia z kompozycji mają na celu rozwinięcie u osób studiujących umiejętności samodzielnego myślenia projektowego, które umożliwią im tworzenie spójnych dzieł z uwzględnieniem wszystkich istotnych elementów kompozycji: formatu, przestrzeni, kolorystyki, tekstury, kontrastów, skali i proporcji, wyboru medium, formy prezentacji, jakości wykonania oraz techniki druku wraz z doborem papieru. Te elementy kompozycji są narzędziami, które pomagają tworzyć przemyślane, efektywne i harmonijne dzieła, niezależnie od medium, w jakim się pracuje. Zrozumienie i świadome wykorzystanie tych składników pozwala osobom studiującym lepiej wyrażać swoje idee, a także osiągnąć optymalny efekt wizualny.
Realizowane zadania dostarczają wiedzy i praktycznych umiejętności potrzebnych do efektywnego operowania zarówno tradycyjnymi technikami, jak i narzędziami cyfrowymi. Osoby studiujące uczą się, jak przenosić wartości technologiczne warsztatu tradycyjnego do pracy w programach graficznych, tak aby ostateczne realizacje były nie tylko estetyczne i autorskie, ale także profesjonalne pod względem jakości cyfrowej i drukowanej.
Magdalena Nazarkiewicz
- doktor sztuki
- adiunkt
- Prodziekan Wydziału Projektowego
- doktor sztuki
- adiunkt
- Prodziekan Wydziału Projektowego
Magdalena Kilarska
- magistra sztuki
- asystentka
- magistra sztuki
- asystentka