devaSTATION

W wystawie biorą udział twórcy z Kolonii oraz Katowic, po jedenastu z każdego z miast. Wydarzenie odbywa się w ramach partnerstwa miast. Wystawa ma charakter interdyscyplinarny. Jest subiektywnym komentarzem artystycznym do problemów związanych z dewastacją środowiska naturalnego oraz co za tym idzie, ochroną środowiska i pracą nad zwiększeniem świadomości społeczeństw w tej materii.

Już sam tytuł nawiązuje do podróży, do stacji. To kolejne etapy naszego życia, ściśle związane z ziemią – naszą planetą. Jednostka ludzka jest jedynie cząstką całości tzw. ekosystemu, która bez sprzyjających warunków, nie będzie miała możliwości egzystencji. Nasze życie jest ściśle związane z planetą Ziemią. Działa to w dwie strony, również Ziemia podatna jest na wszelkie działania człowieka. Tak, jak życie ludzkie składa się z kolejnych etapów – stacji, podobnie dzieje się
z naszą planetą. Na pewne zmiany nie mamy wpływu, co więcej, do tej pory o pewnych procesach niewiele wiemy. Jednak na wiele czynników mamy ogromny wpływ. Jako jednostki czy społeczeństwa.

Pretekstem do wystawy stała się Konferencja Klimatyczna ONZ w Katowicach w grudniu 2018 roku, stąd termin wystawy ściśle podporządkowany temu wydarzeniu. Również miejsce – Galeria ZPAP ArtNova2 w Katowicach – idealnie wpisuje się w koncepcję wystawy, znajdując się na osi biegnącej od Międzynarodowego Centrum Kongresowego, poprzez rynek, do naszej galerii – informuje Damian Pietrek, kurator wydarzenia.

W wystawie biorą udział pracownicy ASP w Katowicach: Katarzyna Gawrych, Weronika Siupka, Adam Pociecha, Damian Pietrek oraz doktoranci: Monika Panek i Jakub Zdejszy.

Prace można oglądać do końca grudnia.                                                                                                      

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.