III Konferencja Sekson – o seksualności i rodzicielstwie osób z niepełnosprawnością ruchową

Instalacja zaprojektowana przez studentki ASP w Katowicach ważną częścią spotkania.

W innym świetle to specjalne miejsce, które zostało zaprojektowana przez studentki ASP w Katowicach, Martę Jagodę-Błaszczak oraz Oliwię Michniewską. Interaktywna instalacja ma na celu naświetlenie tematu seksualności osób z niepełnosprawnościami.

Oliwia i Marta w trakcie trwania Konferencji stworzą wyjątkowe miejsce w budynku Centrum Kreatywności Targowa, będzie ono zapewniało uczestnikom Konferencji chwilę gdzie w intymności będą mogli poczuć się komfortowo, wyciszyć się i mieć czas na refleksje dotyczące własnej seksualności. Studentki za pomocą specjalnego oświetlenia stworzą wyjątkową atmosferę, a uczestnicy konferencji będą mogli nim sterować i tym samym współtworzyć przestrzeń instalacji.

Osoby biorące udział w konferencji zostaną poproszone o wykonywanie zdjęć w miejscu instalacji lub napisanie krótkiego tekstu o tym jak doświadczają własnej seksualności. Zdjęcia i treści będą montowane na specjalnie wykonanym baldachimie i staną się swoistym manifestem, przedstawiającym uczestników Konferencji Sekson i temat ich seksualności w innym świetle.

Celem instalacji jest pokazanie tematu seksualności OzN w niestandardowy sposób, naświetlenie tego tematu wykorzystując kolor, światło i zmysł wzroku jako nośnik komunikacji i sposób na wyrażanie własnego głosu.

Dla osób, które będą uczestniczyć w Konferencji online, projektantki przygotowały specjalny filtr do użycia w social mediach (Instagram).

Wszystkie fotografie wykonane  w trakcie Konferencji jak i te wykonane za pomocą filtru będzie można publikować używając hasztagu  #winnymświetle.