Kurs przygotowawczy na studia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach

Zajęcia rozpoczynają się w październiku i będą odbywać się w kolejne weekendy (z wyjątkiem świąt oraz dni ustawowo wolnych od pracy) w budynkach ASP. Kurs trwa 32 tygodnie i jest podzielony na 8 okresów. Program obejmuje zajęcia z rysunku, malarstwa, wiedzy o sztuce i projektowaniu oraz specjalistyczne ćwiczenia przygotowujące do poszczególnych kierunków studiów.

Zajęcia prowadzi wysoko wykwalifikowana kadra ASP. Każdy z elementów programu prowadzony jest przez wykładowców – specjalistów w danym zakresie: rysunek, malarstwo, historia sztuki i designu, ćwiczenia specjalistyczne z każdego z czterech kierunków studiów: Grafika, Malarstwo, Projektowanie Graficzne, Wzornictwo. Zajęcia prowadzone są w obszernych – dobrze oświetlonych pracowniach, w których na co dzień odbywają się zajęcia ze studentami. Staramy się dostosować ofertę zajęć do potrzeb kandydatów na studia na katowickiej ASP.

W ostatnich latach coraz większe znaczenie w punktacji egzaminów wstępnych mają tzw. zadania specjalistyczne. Tegoroczny program kursu jest próbą wyjścia naprzeciw tej potrzebie. Dzięki możliwościom nauki zdalnej, która stała się koniecznością systemów edukacji praktycznie w całej Europie, wprowadzamy zajęcia on-line związane z zagadnieniami specjalistycznymi każdego z kierunków naszej uczelni. Dzięki temu kursanci będą mogli w każdym z okresów rozliczeniowych wybrać pakiet zajęć specjalistycznych, związanych z kierunkiem na który zamierzają zdawać. Do tej pory zajęcia specjalistyczne przeprowadzane były kolejno, po sobie, czyli co cztery okresy rozliczeniowe. Nowa formuła spowoduje większą intensywność przygotowania się do egzaminu wstępnego w tej materii.Również wykłady z historii sztuki i designu będą odbywały się online.

Zajęcia z rysunku i malarstwa planujemy przeprowadzać w miarę możliwości stacjonarnie. Program rysunku opiera się na pracy z modelem (rysunek postaci), natomiast podczas zajęć z malarstwa działania są skoncentrowane wokół układów martwych natur. Obszerne sale, w których odbywają się zajęcia umożliwiają nie tylko odpowiedni komfort pracy lecz także poruszenie problemów, związanych np. z zagadnieniami kompozycji, które umożliwiają jedynie odpowiednio duże pomieszczenia. Dotyczy to w szczególności układów martwych natur, które wypełniają spore w pracowniach.

W przypadku, jeżeli stacjonarny tryb zajęć nie będzie możliwy, wówczas zajęcia prowadzone będą on-line. Wtedy zajęcia będą polegały na omawianiu prac (uprzednio przesłanych na wyznaczoną platformę lub dysk wirtualny) zarówno rysunkowych, jak i malarskich.

Program zajęć specjalistycznych tworzą wykładowcy związani z poszczególnymi kierunkami. Jest modyfikowany na  bieżąco, w miarę potrzeb.

Uwaga! Ze względu na sytuację epidemiczną bezwarunkowo prosimy chętnych do uczestniczenia w zajęciach o wcześniejszy kontakt mailowy.

Więcej na podstronie kursu.