Marzec z arteterapią – zapraszamy do Kosmosu

Marzec z arteterapią to cykl trzech warsztatów zaplanowanych na niedzielne popołudnia w marcu 2020 roku w kinie Kosmos.

Autorami warsztatów będą studenci I roku kierunku Arteterapia, międzyuczelnianego kierunku interdyscyplinarnego pomiędzy trzema katowickimi Uczelniami: Uniwersytetem Śląskim, Akademią Sztuk Pięknych i Akademią Muzyczną.

Tematyka warsztatów będzie nawiązywać do konkretnych bajek animowanych, mając na celu uruchomienie wyobraźni, otwarcie na kierowanie się wewnętrznym impulsem, stwarzając tym samym okazję do rozmów między członkami rodziny. Warsztaty będą odnosić się do problematyki tolerancji wobec inności, będą też koncentrować się na aspektach dojrzałości, samodzielności, zmiany w życiu, akceptacji, odwagi. miłości, oczekiwania, nadziei, ciekawości, ale również strachu, cierpienia, lęku, smutku, poczucia winy, rozczarowania i żalu.

Każdy z warsztatów będzie spełniał rolę terapeutyczną ucząc tolerancji wobec inności, umiejętności rozumienia swoich emocji oraz nawiązywania bliskich relacji z innymi.

Mały książę

Balerina – 15 marca