Mehdi Darvishi, Magia warsztatu – finisaż wystawy

Wystawa jest prezentowana w Galerii Engram Miasta Ogrodów. Częścią projektu są również warsztaty poprowadzone przez autora 16 i 17 kwietnia w Pracowni Druku Wklęsłego katowickiej ASP.

Projekt corocznych prezentacji cyklu „Magia Warsztatu” wpisał się już na dobre w kalendarz wydarzeń artystycznych katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Kolejne edycje spotkań z twórczością i graficznym warsztatem budzą coraz większe zainteresowanie nie tylko studentów katowickiej uczelni. To cieszy!

W ubiegłym roku gościem piątej edycji „Magii Warsztatu” był Kacper Bożek, młody krakowski artysta, którego talent, oryginalna osobowość, wyobraźnia, ale też szacunek dla klasycznego warsztatu zwrócił naszą uwagę i zachwycił. Jego prezentacja dedykowana Akwaforcie potwierdziła niejako, iż ta pozostaje dyscypliną ciągle żywą i poszukującą.

W tym roku dzięki kontaktom artystycznym Marcina Białasa gościmy znakomitego irańskiego artystę Mehdi Darvishi. Mam nadzieję, że to spotkanie stanie się niebawem szansą poznania i odkrywania graficznego dzieła artysty, ale też kultury kraju, z którego przybył. Wystawę grafik w Galerii Engram i warsztaty z udziałem artysty organizują, jak w poprzednich edycjach, Instytucja Kultury – Miasto Ogrodów i Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

prof. Jan Szmatloch