Pojmany – nienazywalne na ścianach ASP w Katowicach

Eksperymentuje. Ryzykuje. Poszukuje? Victor Pueyo – interdyscyplinarny artysta francuski pokaże swoje prace w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wernisaż w środę 18 grudnia o godzinie 16.00.

Eksperymentuje
Ukończył studia. Ma dyplom z prawa. Ma dyplom z ekonomii. Ma i z architektury.  Zajmuje się sztuką. Interesuje go malarstwo, fotografia i film.

Ryzykuje
Na wystawie w Katowicach pokaże wyłącznie obrazy. Wiele z nich wykonał z myślą o tej wystawie. Wszystkie powstały poprzez nakładanie farby olejnej na bibułę papierosową.

Poszukuje?
Victor Pueyo ma 30 lat. Urodził się w Paryżu. Całe życie mieszka we Francji. Dużo podróżuje (między innymi Meksyk, Boliwia, Gracja, Hiszpania). Czy katowicka wystawa to forma budowania relacji ze Śląskiem, a szczególnie z Piekarami Śląskimi, skąd wywodzi się jego rodzina?

Znam go dobrze, muszę go znać, to nieprawda, nie mogę się ruszać, nie ruszyłem się, wydaję głos, słyszę głos, jest tylko tutaj, nie ma dwóch miejsc, nie ma dwóch więzień, to mój pokój odwiedzin, to pokój odwiedzin, nie oczekuję niczego, nie wiem gdzie to jest, nie wiem jak to jest, nie muszę się tym zajmować, nie wiem czy jest duży, czy mały, czy jest zamknięty, czy otwarty.
– Samuel Beckett, Nienazywalne,

Pojmany – wystawa Victora Pueyo
16-31 grudnia 2019 r., Sala Otwarta Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach,
ul. Raciborska 50.
Wernisaż wystawy:  18 grudnia 2019, godz. 16.00.

Wystawa objęta patronatem honorowym przez Konsul Republiki Francji w Katowicach, Annę Krasuską-Terrillon.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.