Pracownia na rzecz wszystkich książek

Pracownia na rzecz wszystkich książek

Miejska Galeria Sztuki Obok w Tychach zaprasza na otwarcie wystawy Macieja Linttnera. Spotykamy się w piątek 21 kwietnia o godzinie 18.00.

Maciej Linttner

• profesor sztuk plastycznych
  • profesor
  • profesor sztuk plastycznych
  • profesor

MACIEJ LINTTNER urodził się w 1966 roku w Wałczu. Studiował na Wydziale Grafiki w Katowicach Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom obronił w 1993 roku w Pracowni Projektowania Graficznego prof. Zbigniewa Pieczykolana i Pracowni Malarstwa prof. Andrzeja S. Kowalskiego.

Od 2003 roku jest pedagogiem w macierzystej uczelni, obecnie w Katedrze Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie prowadzi jedną z pracowni rysunku. Zorganizował 11 wystaw indywidualnych a także brał udział wielu ekspozycjach zbiorowych, laureat kilku nagród i wyróżnień. Twórczość Macieja Linttnera w ostatnim czasie polega na poszukiwaniu odpowiedniej autorskiej formy, która zawierałaby jednocześnie jakość literacką oraz malarską. Obok obrazów powstają również książki autorskie i w założeniu obszar tych doświadczeń stanowić ma jedną całość.

Kuratorem tyskiej wystawy jest Grażyna Tereszkiewicz.