Prześwietlenie – wystawa fotografii wykładowców i studentów Pracowni Fotografii ASP w Katowicach

Ta wystawa to próba przeniknięcia przez aurę, która określa charakter Pracowni, postaw twórczych artystów, którzy tworzą pracownię oraz studentów, którzy w ostatnim czasie zrealizowali swoje projekty dyplomowe.

Pracownia Fotografii kształci studentów wszystkich kierunków, jakie oferuje Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach. Studenci pierwszego roku obligatoryjnie przechodzą kurs podstaw fotografii, poznając techniczne aspekty tego medium. Po tym etapie, mają możliwość dalszego kształcenia, wybierając fotografię jako jeden z przedmiotów fakultatywnych. Natomiast studenci Wydziału Projektowego mogą zrealizować tutaj swoją pracę dyplomową i to zarówno na studiach pierwszego, jak i drugiego stopnia. Ten status sprawia, że Pracownia wybierana jest przez wielu studentów i cieszy się dużą popularnością.

Do dyspozycji studenci mają nowoczesny sprzęt fotograficzny oraz dwa w pełni wyposażone studia fotograficzne. Kadra Pracowni Fotografii to sześciu doświadczonych pracowników: mgr Michał Jędrzejowski - technolog, mgr Barbara Kubska - asystent, dr Anna Lorenc - asystent, dr hab. Piotr Muschalik prof. ASP - kierownik pracowni , dr Anna Sielska – adiunkt, mgr Krzysztof Szewczyk – asystent. Każdy z nich jest aktywnym artystą, posiadającym znaczący dorobek.  To także doświadczeni wykładowcy, realizujący swój autorski program dydaktyczny, dzięki temu realizacje semestralne i dyplomowe odznaczają się dużą różnorodnością i szeroką problematyką. Pracownia Fotografii postrzegana jest jako miejsce gdzie każdy ze studentów może realizować swoje autorskie projekty przy merytorycznym wsparciu kadry. Dlatego bardzo cieszy nas kiedy nasi studenci osiągają sukcesy i zdobywają znaczące nagrody w dziedzinie fotografii oraz wiążą z nią swoją dalszą karierę zawodową.

PRZEŚWIETLENIE, wystawa fotografii wykładowców i studentów Pracowni Fotografii ASP w Katowicach
28 września – 17 listopada
Noc Galerii, godz. 19.00 – 1.00
- zwiedzenie wystawy PRZEŚWIETLENIE,
- projekcja plenerowa filmu Do utraty tchu, poprzedzona krótkimi filmami o ASP, dziedziniec budynku Raciborska 50, godz. 19.00 (w przypadku złej pogody projekcja w budynku).
Wernisaż wystawy: 6 października, godz. 15.00
Galeria Wertykalna, ASP w Katowicach, ul. Raciborska 50
W wystawie udział biorą: Bożena Chlebicka, Agnieszka Fierek, Dominika Koszowska, Barbara Kubska, Aleksandra Kulus, Anna Lorenc, Patrycja Michno, Ewa Mikusek, Piotr Muschalik, Anka Sielska, Krzysztof Szewczyk,  Jakub Wiśniewski, Barbara Wójcik.

Barbara Kubska

• magister sztuki