Zachwianie równowagi – wernisaż przy Koszarowej

Wystawa w ramach wspólnego projektu realizowanego przez Studentów Pracowni Grafiki Cyfrowej katowickiej ASP oraz Pracowni Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej warszawskiej ASP.

Temat zaczerpnięty został z wystawy mającej miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Celem wspólnego uczestnictwa w projekcie jest odpowiedź na zadany temat i organizacja wystaw z udziałem studentów katowickiej i warszawskiej ASP. Próba ukazania sztuki wizualnej w różnorodnym kontekście poprzez konfrontację odmiennych postaw twórczych, a także działania interdyscyplinarne, wykorzystujące szerokie spektrum gatunków, technik oraz sposobów prezentacji artystycznej. Interpretacje tematu poruszają aktualne problemy z obszaru kulturowego, społecznego, ekonomicznego, wizualnego czy egzystencjalnego.

Uczestnicy: Paulina Bobak | Jagoda Cerkiewnik | Emilia Fałek | Mikołaj Grabowski | Łukasz Jureczko | Natalia Kosakowska | Jan Kowal | Filip Krawczyk | Dawid Kubek | Anna Mazgaj | Krzysztof Mierzejewski Julia Pałkowska | Karolina Pawłowska | Aleksandra Pikuła | Monika Rąbel | Linda Robakowska-Lach | Natalia Szwed | Diana Volosiuk

Pracownia Grafiki Cyfrowej ASP Katowice | Adam Romaniuk, Marta Pogorzelec | Pracownia Grafiki Koncepcyjnej i Intermedialnej ASP Warszawa | Andrzej Węcławski, Kamil Zaleski

Marta Pogorzelec

• doktor sztuki