Wydział Projektowy 18.06.2017

100% ASP w Katowicach

Prawie 600 młodych twórców i osiem miesięcy pracy. A efekty? Zobaczymy je podczas wystawy końcoworocznej katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Wernisaż w środę 14 czerwca. Oprowadzanie po wystawie: 19 i 21 czerwca o godzinie 11.00 i 17.00.

To największa wystawa organizowana przez ASP w Katowicach. Prezentuje programy dydaktyczne oraz efekty pracy studentów wszystkich lat, na wszystkich kierunkach, we wszystkich pracowniach. W tym roku będzie dostępna od 19 do 22 czerwca (godz. 11.00 – 19.00), otwarcie 14 czerwca, od godziny 17.00 do 22.00.  Zapraszamy także na oprowadzanie po wystawie: 19 i 21 czerwca o godzinie 11.00 i 17.00.

Wystawa końcoworczona to: obrazy, grafika, instalacje, obiekty, scenografia, realizacje w przestrzeni publicznej, intermedia, gry komputerowe, produkty, strony www, książki, identyfikacja wizualna, projekty multimedialne. Autorami wszystkich prac są studenci z 4 kierunków: grafika, malarstwo, projektowanie graficzne, wzornictwo. Po raz pierwszy zobaczymy także dokonania studentów arteterapii, kierunku, który wspólnie prowadzą Uniwersytet Śląski, Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego i Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Dzięki tej wystawie każdy może się przekonać o jakości współpracy młodych ludzi z wykładowcami. Dodatkowo osoby zainteresowane sztuką, studenci kierunków artystycznych, humanistycznych i innych oraz profesjonaliści z różnych dziedzin, mogą się zorientować w szerokim spektrum działalności edukacyjnej ASP w Katowicach. Wystawa to dobra okazja, aby zpbaczyć, że w katowickiej ASP można zdobyć wszystkie umiejętności przydatne artyście i projektantowi – od klasycznych technik graficznych i malarskich, po gry komputerowe, wirtualną rzeczywistość i tworzenie nowych produktów.

A jeśli ktoś chce dokładnie zobaczyć jak się zostaje artystą lub projektantem, to zapraszamy na publiczne obrony dyplomów ASP w Katowicach. To wyjątkowa okazja do kontaktu nie tylko z pracami młodych twórców, ale także samymi autorami i osobami, które miały wpływ na ich rozwój.
Zapraszamy od 19 do 23 czerwca.
Więcej informacji: Wydział ArtystycznyWydział Projektowy.

A po obronach wystawa prezentująca najciekawsze dyplomy ASP w Katowicach: rondosztuki.pl