Wydział Projektowy 10.07.2017

Badanie losów zawodowych absolwentów

W 2017 roku Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach po raz kolejny przystąpi do programu Ogólnopolskiego Badania Losów Zawodowych Absolwentów Uczelni Artystycznych. W tym roku akademickim badaniu podlegają absolwenci z tytułem magistra, którzy ukończyli studia w roku 2014 oraz 2016.

Wszystkie uczelnie artystyczne w Polsce prowadzą monitoring losów zawodowych absolwentów, posługując się opracowaną wspólnie ankietą. Dane uzyskane dzięki badaniom pozwalają zweryfikować trafność programów dydaktycznych uczelni oraz utrzymać kontakt z ich absolwentami.

W szczególności badania pozwalają na:
– rozpoznanie sytuacji zawodowej absolwentów na rynku pracy, szczególnie w obszarze kreacji artystycznej,
– dokonanie przez absolwentów oceny własnej aktywności podczas studiów (w szczególności dzięki rozwiązaniom przyjętym przez uczelnie),
– poznanie opinii absolwentów na temat możliwych i proponowanych zmian w ofercie uczelni.

Wnioski z badań przeprowadzanych we wcześniejszych latach wskazały, w jaki sposób należy zmodyfikować ofertę uczelni, aby zwiększyć możliwość zatrudnienia jej absolwentów.
Badanie rozpoczynamy w drugiej połowie czerwca 2017 r., a kończymy w lipcu 2017 r.
Wyżej wymienionych absolwentów naszej uczelni prosimy o wzięcie udziału w badaniu – tj. wypełnienie i odesłanie otrzymanej e-mailem ankiety.
Zaznaczamy, że zgromadzone dane będą poufne i zostaną wykorzystane wyłącznie do celów związanych z przeprowadzonym badaniem.