Design 32 – Najlepsze dyplomy projektowe
Konkurs Najlepsze dyplomy projektowe Akademii Sztuk Pięknych jest dorocznym przeglądem najlepszych dyplomowych prac magisterskich, a co za tym idzie, najlepszych osiągnięć wydziałów projektowych w dziedzinie dizajnu i projektowania graficznego.
W tym roku odbywa się szósta edycja konkursu, w którym biorą udział akademie: warszawska, łódzka, wrocławska, gdańska, krakowska, szczecińska, katowicka i Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu. Tegoroczny konkurs ma na celu wyłonienie najlepszych dyplomów projektowych powstałych w 2016 roku.
Decyzja jury
Nagroda Rektorów Akademii Sztuk Pięknych – Julia Parchimowicz, ASP w Gdańsku, „Kampania promująca świadomość językową” – za dbałość o poprawność i kulturę języka polskiego.
Nagroda Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego – Justyna Baytel i Urszula Gumińska-Kurek, ASP w Katowicach, „Oprawa graficzna festiwalu studenckiego Fest Design 2016 poświęconego relacjom projektowania graficznego i nauki” – za kompleksowe podejście do podjętego zagadnienia oraz udany mariaż grafiki projektowej i nauki.
Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego – Anna Bacik, ASP w Krakowie, „Projekt struktury oraz grafiki interfejsu aplikacji mobilnej, będącej turystycznym przewodnikiem po przestrzeni miejskiej Katowic” – za udaną próbę dotarcia do młodego odbiorcy z wiedzą o historii Katowic.
Nagroda Prezydenta Miasta Katowice – Joanna Żaboklicka, ASP w Warszawie, „Koncepcja usługi głosowania w wyborach parlamentarnych”, za zwrócenie uwagi na problem ergonomii wyborów i propozycję ułatwienia i zrozumienia systemu wyborów parlamentarnych.
Wyróżnienie honorowe – Maciej Piłat, ASP w Łodzi, „Minimalizm – kolekcja obuwia i galanterii skórzanej, inspirowana wzornictwem przemysłowym; Minimalizm – kolekcja ubioru inspirowana wzornictwem przemysłowym”
Wyróżnienie honorowe – Patrycja Kruk, ASP w Gdańsku, „Popularyzacja architektury statków wodnych. Edukacyjna zabawka konstrukcyjna”
Wyróżnienie honorowe – Łukasz Preiss, UAP w Poznaniu, „Balance bike. Pojazd dla seniora”
Wyróżnienie honorowe – Kaja Depta-Kleśta, Akademia Sztuki w Szczecinie, „Opracowanie graficzne 13 Bajek z Królestwa Lailonii dla dużych i małych Leszka Kołakowskiego”
Wyróżnienie honorowe – Piotr Depta-Kleśta, Akademia Sztuki w Szczecinie, „Plakat polityczno-społeczny jako syntetyczna forma graficzna komentująca otaczającą nas rzeczywistość”
Więcej tutaj