Wydział Projektowy 04.06.2024

EuroScience Open Forum (ESOF2024) w Katowicach

Od pytań: Czy język śląski jest możliwy w XXI wieku? Czy sztuczna inteligencja zmienia zasady etyki badań naukowych? Jaki jest wpływ zielonej transformacji na rynek pracy? Czy przyszłość opieki zdrowotnej jest cyfrowa? Aż do hasła tegorocznej konferencji: Życie zmienia naukę.

EuroScience Open Forum (ESOF2024) – najważniejsze naukowe wydarzenie roku – odbędzie się od 12 do 15 czerwca 2024 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w związku z przyznanym tytułem Europejskiego Miasta Nauki Katowice

Katowicka edycja ESOF jest jedenastą z kolei, a pierwszą w Polsce i krajach środkowej Europy. Koncentruje się wokół sześciu obszarów tematycznych, będących osią najczęściej podejmowanych obecnie tematów badawczych. Transformacja energetyczna, zrównoważone środowisko, tożsamość kulturowa i transformacje społeczne, przemiany w obrębie doskonałości naukowej, zdrowe społeczeństwo, transformacja cyfrowa – to kierunki, w które trzeba patrzeć, myśląc o przyszłości. Debata jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Rejestracja poprzez stronę https://www.esof.eu/pl/registration pozwoli na udział w wydarzeniu skupiającym wybitnych przedstawicieli nauki z Europy i całego świata. Będzie to również wyjątkowa okazja do bezpośredniego spotkania i dyskusji z badaczami wyznaczającymi kierunki i standardy we współczesnej nauce.

Program konferencji obejmuje ponad 100 sesji, w których udział weźmie ponad 400 prelegentów z całego świata, sesje posterowe, warsztaty, aktywności sieciujące, a także wydarzenia towarzyszące, takie jak konkurs TalentON czy przede wszystkim EU Talent Fair, czyli europejskie targi pracy dla młodych naukowców i osób zainteresowanych podjęciem pracy badawczej. Celem tej inicjatywy jest stworzenie młodym ludziom podejmującym wybory związane z rozwojem ścieżki zawodowej, studentom, doktorantom i młodym naukowcom przestrzeni do spotkań i dyskusji z przedstawicielami nauki, szkolnictwa wyższego oraz sektora badań i rozwoju.