Wydział Projektowy 10.04.2018

Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci, edycja 2018. Prace przyjmujemy do 9 kwietnia.

„Książka dobrze zaprojektowana – zacznijmy od dzieci” jest projektem kulturalnym łączącym w sobie kilka wydarzeń: konkurs na najlepszy projekt książki dla najmłodszych odbiorców, konferencję naukową poświęconą zagadnieniu ich projektowania oraz liczne wystawy.

Założeniem konkursu jest przegląd ilustracji i książek przeznaczonych dla dzieci, realizowanych w ramach programów nauczania wyższych uczelni artystycznych. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na potrzeby najmłodszych czytelników oraz na stosowanie zasad projektowych, które powinny towarzyszyć tworzeniu książek dla dzieci, a także promocja młodych twórców na rynku wydawniczym.

W konkursie zostaną nagrodzone najlepsze projekty, w których indywidualność i oryginalność plastyczna idą w parze z dostosowaniem formy do wieku czytelnika. Prace będą oceniane przez grono specjalistów zawodowo związanych z rynkiem książki dla dzieci.

W konkursie można zgłaszać projekty zestawów ilustracji lub całych książek, a także projekty aplikacji książkowych.

Na prace czekamy do 9 kwietnia 2018!

Więcej tutaj