Wydział Projektowy 27.03.2019

Meble miejskie Andrzeja Klisza na Futurebuild w Londynie

Kolekcja mebli FLOW, przeznaczonych do przestrzeni publicznej, została zaprojektowana przez Andrzeja Klisza, wykładowcę ASP w Katowicach.

Futurebuild to wiodące w Europie wydarzenie dotyczące przyszłości architektury, gospodarki odpadami, infrastruktury miejskiej, energii, nowych materiałów oraz przyszłej wizji Londynu.
Odbyło się w ExCeL – centrum wystawienniczo-konferencyjnym w Londynie, położonym na terenie biznesowej dzielnicy Docklands. Obiekt był jedną z głównych aren Letnich Igrzysk Olimpijskich 2012.

Program Futurebuild 2019 opracowany został we współpracy z uznanymi, wiodącymi w branży partnerami, obejmował ponad 500 godzin inspirujących prelekcji i wykładów, 11 branżowych seminariów i 4 warsztaty. Przewodni temat warsztatów towarzyszących brzmiał „Time for Action”. W czasie wydarzenia czołowi naukowcy i liderzy branży nakreślili największe wyzwania nadchodzącej przyszłości oraz szukali rozwiązań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W targach udział wzięła polska firma Komserwis, która zaprezentowała kolekcję mebli FLOW, przeznaczonych do przestrzeni publicznej, zaprojektowanych przez Andrzeja Klisza.

Andrzej Klisz

• doktor habilitowany