Wydział Projektowy 03.06.2022

Mikrorezydencja BDK #17 Justyna Stasiowska

Biuro Dźwięku Katowice zaprasza na koncert podsumowujący rezydencję artystyczną Justyny Stasiowskiej, która trwa właśnie w Laboratorium Obrazu Ruchowego i Interakcji (LORI).

– Spodziewamy się eksperymentu z „meteorologii dźwięku” i „zjawisk panoramicznych". Polecamy wszystkim synoptykom, meteopatom oraz studentom w ramach odpoczynku od sesyjnej burzy – informują organizatorzy.

Justyna Stasiowska zajmuje się teorią poprzez dźwięk występując w roli kompozytorki, artystki dźwięku, sound designerki oraz publikując w czasopismach naukowych i muzycznych. Redaktorka numeru tematycznego "#37: sound design" czasopisma „Glissando”. Jej instalacja dźwiękowa "Słodzenie" prezentowała była w ramach wystawy "Żarty żartami" (CSW Ujazdowski 2020). Jej materiał dźwiękowy został wydany przez wytwórnie Nawia Records w 2019 roku jako ep oraz jako część kompilacji w 2020 roku. Tworzy również sound design dla działań performatywnych oraz teatralnych. (soundcloud.com/justyna-stasiowska)

Koncert odbędzie się w piątek 3 czerwca o godz. 19:00 w Laboratorium Obrazu Ruchowego i Interakcji (LORI), ASP Katowice, Raciborska 50, wstęp wolny.