Wydział Projektowy 03.04.2017

POLISH DESIGN. Tomorrow is today.

Od 4 do 9 kwietnia 2017 roku w Mediolanie, podczas najważniejszego na świecie wydarzenia w dziedzinie designu – Salone del Mobile, odbędzie się wystawa „POLISH DESIGN. Tomorrow is today”. Wystawa, prezentowana w ramach SUPERDESIGN Show w Superstudio Più PIÙ, pokazuje wydziały projektowe polskich uczelni artystycznych. ASP w Katowicach jest obecne.

W wystawie uczestniczy osiem polskich państwowych uczelni artystycznych: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Akademia Sztuki w Szczecinie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu.

Wystawa „POLISH DESIGN. Tomorrow is today” ma na celu przybliżenie międzynarodowej publiczności specyfiki nauczania i unikalnego podejścia do współczesnego projektowania w Polsce. To nie tylko przekrojowa wystawa prac i projektów. To, co wyróżnia polską wystawę, to konsekwentne pokazanie efektów pracy studentów w indywidualnym kontekście charakteryzującym poszczególne uczelnie. Oryginalna aranżacja zaprojektowana przez „Dorota Koziara Studio” opiera się na idei otwartych ksiąg opowiadających historię każdej uczelni z osobna. Prezentowane obiekty i projekty dopełniają dopracowane, nowoczesne prezentacje multimedialne.

Kuratorką wystawy i autorką jej aranżacji jest Dorota Koziara – absolwentka Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, polska projektantka prowadząca własne studio w Mediolanie, kuratorka wielu wystaw. Autorem plakatu oraz komunikacji wizualnej wystawy jest dr Marcin Markowski.

Wystawa jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 oraz środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem wydarzenia jest Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie. Ekspozycja została objęta patronatem honorowym: Prezydenta Miasta Łodzi, Prezydenta Miasta Szczecina, Prezydenta Miasta Katowice, Prezydenta Miasta Gdańska.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Akademickie Centrum Designu realizujące wystawę we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza działającym pod marką Culture.pl oraz Konsulatem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Mediolanie.