Wydział Projektowy 26.03.2018

Salon Ilustratorów 2018 – znów liczna reprezentacja z ASP w Katowicach

Salon Ilustratorów w Poznaniu: 34 autorów, aż 13 z nich związanych jest z katowicką ASP

W dniach 23-25 marca w Poznaniu miały miejsce coroczne Targi Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców. Ważną częścią wydarzenia był Salon Ilustratorów.

Na wystawie znalazły się prace Daryi Hancharovej, Aleksandry Kosakowskiej, Doroty Liwacz, Mai Lulek, Hanny Łupińskiej, Anny Mączki, Pauliny Michalskiej, Aleksandry Nogi, Katarzyny Olejarczyk, Marceliny Orlik, Szymona Padoła, Aleksandry Szlęk i Karoliny Szopy.

W czasie targów zadbano nie tylko o wyeksponowanie prac debiutujących ilustratorów, ale zorganizowano także specjalne miejsce, gdzie mogli oni spotkać się z zainteresowanymi ich twórczością wydawcami, zaprezentować swoje portfolio, nawiązać kontakty i porozmawiać o możliwościach współpracy.

Z tej opcji skorzystało wielu studentów ASP w Katowicach, którzy pojawili się osobiście w Poznaniu, by zmierzyć się z autoprezentacją i zweryfikować potencjał swojej twórczości. Jakkolwiek stresujące, z pewnością było to dla nich bardzo konstruktywne doświadczenie, w którym prowadzące Pracownię ilustracji, mgr Karolina Kornek i dr Anna Machwic, starały się ich maksymalnie wspierać.

Targi Książki dla Dzieci poświęcone są promocji czytelnictwa wśród dzieci, młodzieży i ich rodziny. Łączą zabawę z popularyzacją literatury kształtującej dziecięcą wyobraźnię, rozwój intelektualny i wrażliwość. Są wydarzeniem kulturalnym i miejscem spotkań pisarzy, tłumaczy, ilustratorów, wydawców, księgarzy i bibliotekarzy, jak i prezentacji dokonań edytorskich oraz dyskusji merytorycznych i warsztatowych.
Więcej: http://www.targiksiazki.pl/pl/

Karolina Kornek-Freixial