Wydział Projektowy 14.02.2023

Wyjątkowe szkolenia dotyczące projektowania uniwersalnego

Udział w szkoleniach mogą wziąć osoby prowadzące zajęcia na kierunkach wzornictwo i projektowanie graficzne.

Wśród ekspertów prowadzących szkolenia znajdują się projektanci wdrażający innowacyjne rozwiązania, które wyznaczają nowe standardy w obszarze projektowania uniwersalnego.

Tactile studio (https://tactilestudio.co) – inclusive design agency – to wielokrotnie nagradzane w międzynarodowych konkursach studio projektowe, które wdraża niezwykłe projekty dla instytucji kultury, kreując multisensoryczne przestrzenie pozwalające obcować ze sztuką, kulturą, nauką. Ich projekty można doświadczać m.in. w takich miejscah jak Expo Dubai 2022, The Louvre Museum,The Children’s Philharmonic w Paryżu.

Madelaine Dowd (https://www.madelainejanedowd.co.uk), wielokrotnie nagradzana multidyscyplinarna projektantka, skupiająca się na innowacjach społecznych. Pracuje w Hellen Hamlyn Center for Design w Londynie, wiądącym europejskim ośrodku badawczym w obszarze inclusive design. Równolegle rozwija swoją firmę Helm Innovation Ltd oraz prowadzi studio The Cross Design Studio.

Piotr Źrołka, projektant i doradca, od ponad 14-lat pomaga mniejszym i większym firmom w projektowaniu uniwersalnych usług, prowadząc studio UX Kinaole we Wrocławiu. Posiada unikatowe certyfikaty dostępności – DHS Trusted Tester, wydawany przez Homeland Security Office of Accessible System & Technology oraz CPACC. Marie van Driesse (https://www.marievandriessche.nl) jest znakomitą projektantką UX, która współpracowała z wieloma podmiotami m.in. holenderskim rządem wdrażając wysokiej jakości produkty cyfrowe.

Szkolenia poprowadzą również ekspertki z Transport for London – Daniela Barbeira, Claire Horne, Yasheen Hadlow. Pracują w zespole Experience Design TFL, wdrażającym usługi cyfrowe, z których codziennie korzystają miliony londyńczyków i turystów, w tym aplikację TfL Go, stronę internetową tfl.gov.uk oraz wyświetlacze cyfrowe w całej londyńskiej sieci.

Trzeci zjazd szkoleniowy odbędzie się w dniach 6–10 marca 2023 r. w budynkach Akademii. Udział w szkoleniach mogą zgłaszać nauczyciele akademiccy prowadzący zajęcia na kierunkach wzornictwo i projektowanie graficzne. Zapraszamy!

• Program wydarzenia

6 marca 2023
    Marie van Driessche
    Designing digital services and products for deaf people, with a special focus on content building and differences in the methods of communication (language and tools): case studies