Wydział Projektowy 18.01.2019

Zabawka przyjazna dziecku – znamy wyniki konkursu

Trzy nagrody dla twórców z ASP w Katowicach.

I miejsce przyznano absolwentce wzornictwa z ASP w Katowicach, Agnieszce Pluszczewicz, za magisterską pracę dyplomową „Twins – zagrasz w sąsiedztwo”. Ta sama projektantka otrzymała również wyróżnienie za projekt „Przebieranki”. Wyrózniono także pracę "Szachy" autorstwa Andrzeja Klisza, wykładowcy ASP w Katowicach.

Konkurs „Zabawka Przyjazna Dziecku” powstał z inspiracji Muzeum Zabawek i Zabawy, aby promować najlepsze zabawki polskich projektantów i twórców ludowych. Przedmiotem konkursu są wszystkie rodzaje zabawek, gier (zręcznościowych, planszowych, logicznych), książki, a także programy multimedialne dla dzieci.

Do X edycji konkursu nadesłano 53 prace.

Jurorzy oceniali prace m.in. pod względem: oryginalności, kreatywności, bezpieczeństwa zabawki jak i estetyki oraz jej funkcjonalności. Jury wcieliło się w role testerów, stąd bardzo cenne okazały się opisy załączone do każdej zabawki. Niestety jurorzy jednogłośnie stwierdzili, że do X edycji konkursu napłynęło znacznie mniej ciekawych wzorów i projektów, które są słabszej jakości w porównaniu do wcześniejszych edycji konkursu. Najbardziej interesujące projekty zostały nadesłane przez młodych twórców, co ucieszyło jurorów, którzy uznali to m.in. za przejaw kreatywności młodego pokolenia.

Więcej tutaj.

Andrzej Klisz