O dizajnie 14.04.2021

O obiektach i ich cieniach

„O obiektach i ich cieniach” – zbiór fotografii i tekstów autorstwa studentów Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, który podejmuje temat figury cienia: zjawiska wizualnego, metafory, archetypu.

Publikacja cyfrowa prezentuje wyniki badań realizowanych w latach 2018–2020 w Pracowni Fotografii ASP w Katowicach. Stanowi zwieńczenie projektu badawczego pod nazwą: „O obiektach i ich cieniach. Relacja obiektu i cienia we współczesnej fotografii produktu. Obrazy obiektów i cieni we współczesnej fotografii artystycznej”. Projekt prowadzony był pod kierownictwem dr Anny Lorenc. Skład zespołu badawczego tworzyli: dr Anna Lorenc i mgr Michał Jędrzejowski. Brali w nim także udział studenci kierunku wzornictwo.

Publikacja w wersji cyfrowej.

Tekst w języku polskim i angielskim.

redakcja naukowa: Anna Lorenc

projekt graficzny: Katarzyna Wolny-Grządziel