O sztuce 21.07.2021

Pracownia Sezonowa : Nic nie kiełkuje na czas

Publikacja to podsumowanie trwającego cztery lata projektu badawczego prowadzonego wspólnie przez dr Joannę Zdzienicką-Obałek oraz dr. Pawła Szeibla. Stanowi rodzaj przewodnika dla twórców zainteresowanych relacją artysta – przyroda. Książka zawiera obszerny materiał na który składają się: teksty naukowe, krytyczne, wywiady, opisy oraz reprodukcje prac artystycznych realizowanych w trakcie interdyscyplinarnych działań. Uczestnikami opisywanych warsztatów byli studenci kierunków artystycznych. Dodatkowo część wydarzeń miała charakter otwarty lub była dedykowana grupom młodzieży i dzieciom.

Tekst w języku polskim.

„Pracownia Sezonowa : Nic nie kiełkuje na czas”

autorzy: Paweł Szeibel, Joanna Zdziennicka-Obałek

projekt graficzny: Anna Kopaczewska