Aktualności 30.11.-0001

Akademia młodego wieku

Akademia Sztuk pięknych w Katowicach realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pt.: „Akademia młodego wieku”.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji osób uczestniczących w edukacji na poziomie wyższym, odpowiadających potrzebom gospodarki, rynku pracy i społeczeństwa. Cel zostanie osiągnięty dzięki:

• uruchomieniu cykli zajęć warsztatowych dla dzieci i młodzieży, mających na celu rozbudzanie ich ciekawości poznawczej, inspirowanie do twórczego myślenia oraz propagowanie kultury innowacyjności;
  • uruchomieniu cyklu oprowadzań kuratorskich po wystawach prac artystycznych, mających na celu stymulowanie rozwoju intelektualnego, aksjologicznego i społecznego dzieci i młodzieży oraz ich rodziców;
  • organizacji zajęć dla rodziców, mających na celu podnoszenie ich kompetencji wychowawczych oraz społecznych, w szczególności w kontekście ich roli związanej z kształtowaniem świadomości kulturowej oraz rozwijaniem wyobraźni i ekspresji twórczej dzieci i młodzieży.

Dofinansowanie projektu z UE: 193 143,43 zł
Okres realizacji projektu: 01.08.2018-31.03.2022