Akademia z Mikołajem
Aktualności 30.11.2015

Akademia z Mikołajem

Warsztaty podczas których będzie można własnoręcznie wykonać gadżety i podarunki świąteczne (oczywiście pod okiem zręcznych elfów!) oraz projekcje filmów animowanych dla dzieci („Zima w krainie Reksia, Bolka i Lolka, czyli przegląd Studia Filmów Rysunkowych”), to główne atrakcje imprezy mikołajkowej, odbędzie się w nowym budynku Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

W tym szczególnym dniu nie zabraknie także Świętego Mikołaja, który — gdy tylko się pojawi — będzie uwieczniany na kliszy polaroidu indywidualnie i w rodzinnych kompletach. Spotkanie ze Świętym uzupełnią specjalnie przygotowane przysmaki w restauracji oraz — jak na uczelnię artystyczną przystało — wystawa prac, które powstały w ramach cyklu comiesięcznych warsztatów twórczych dla dzieci.

Szczegółowy program wydarzenia:   Warsztaty (hol / antresola / restauracja)
Pod okiem zręcznych elfów, będzie można własnoręcznie wykonać rozmaite gadżety i podarunki świąteczne, sprawiając tym radość sobie lub najbliższym. W programie:

1. Zaprzęg Świętego Mikołaja – świąteczne renifery z filcu (prowadzące: Dominika Józefczyk, Magdalena Kilarska).
  2. Wioska Elfów – lampionowe domki (prowadzące: Judyta Bernaś, Barbara Tytko).
  3. Magiczne Drzewko – minichoinki świąteczne (prowadzące: Kamila Strzeszewska, Krystyna Strzeszewska).
  4. Mieszkańcy zaczarowanej Laponii – gwiazdki, ludziki i inne dekoracje choinkowe (prowadzące: Iwona Szymańska, Julianna Zych).
  5. Anielskie przysmaki – ozdoby ze świątecznych słodyczy (prowadzące: Katarzyna Doszla, Klaudia Lata).
  6. Sztuka Życzenia – wycinankowe kartki świąteczne (prowadzące: Marta Bełkot, Anna Zając).

Projekcje Filmów Animowanych dla Dzieci – Sala Kinowa
11:00 – 11:30
Przegląd animacji dziecięcych zrealizowanych w ramach projektu Future Artist (Centrum Kultury Katowice) oraz Ogólnopolskiego Przeglądu Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu). Wprowadzenie: Ewa Kokot.

12:00 – 16:00
Zima w krainie Reksia, Bolka i Lolka, czyli przegląd Studia Filmów Rysunkowych Bielsko-Biała.
W programie:

• Bolek i Lolek i Królowa Śniegu
  • Bolek i Lolek i Barbórka
  • Przygody Myszki Zimowa Wycieczka
  • Bolek i Lolek i Zimowe igraszki
  • Bolek i Lolek w starej kopalni
  • Reksio łyżwiarz
  • Bolek i Lolek i Zimowe zawody
  • Reksiowa zima
  • Bolek i Lolek i zielona hałda
  • Uwaga pożar - gdy zapłonie choinka
  • Bolek i Lolek i Yeti

Wystawa Akademia 5+ (hol / antresola)
Będzie można tu podziwiać prace dzieci powstałe w ramach cyklu comiesięcznych warsztatów twórczych realizowanych wokół tematów związanych z kierunkami nauczania w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Pamiątkowa Fotografia z Mikołajem – antresola