Antoni Cygan, przewodniczącym Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych
Aktualności 15.06.2016

Antoni Cygan, przewodniczącym Konferencji Rektorów Uczelni Artystycznych

Celem Konferencji jest inspirowanie i koordynowanie współdziałania uczelni członkowskich oraz integracja środowiska akademickiego wyższych szkół artystycznych. Konferencja Rektorów Uczelni Artystycznych reprezentuje uczelnie członkowskie na przykład w rozmowach z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

To niezwykle poważne wyzwanie, chociażby w kontekście zbliżających się decyzji, dotyczących algorytmu oraz kształtu nowej ustawy prawo o szkolnictwie wyższym, w której procesie powstawania mamy nadzieję czynnie uczestniczyć, reprezentując środowisko szkolnictwa artystycznego. Jest to wyzwanie tym trudniejsze, że 31 sierpnia kończy się kadencja dotychczasowego przewodniczącego Konferencji, profesora Tomasza Miczki, Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach – osoby wyjątkowej, znakomitego fachowca, w swoich poczynaniach kompetentnego i konsekwentnego, działającego z pełną odpowiedzialnością za przyszłość szkolnictwa artystycznego w Polsce. W tym miejscu chciałbym profesorowi Tomaszowi Miczce serdecznie podziękować za mijające cztery lata pracy. Jestem przekonany, że do tych podziękowań dołączają wszystkie osoby związane z uczelniami zrzeszonymi w KRUA. Mam jednocześnie nadzieję, że będę mógł liczyć na wsparcie i pomoc z jego strony w zbliżającej się kadencji - mówi Antoni Cygan, nowy przewodniczący KRUA, rektor ASP w Katowicach.

W skład konferencji KRUA wchodzą:

• Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy
  • Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku